Medvede majú doteraz na svedomí dve zaznamenané ľudské obete a niekoľko desiatok zranení. Na anafylaktický šok po bodnutí osou, sršňom alebo včelou zomrie ročne niekoľko desiatok ľudí, lesní robotníci fasujú balíček prvej pomoci s adrenalínovými injekciami ako ochranu pred ním. Kliešťovú encefalitídu vám tiež neprajem odskúšať. A vždy, keď sadám do auta si pripomínam, že ročne na cestách zahynie okolo 200 ľudí.
S medveďom som sa už stretol, no selfie som si s ním nerobil. A len tak medzi nami - na ktorom poschodí v Petržalke žijete vy?


