Nepostrehli ste, že v Ježišových časoch žiadne ústavy neexistovali. Okrem toho nad tvrdeniami rodičovi 1, rodičovi 2 a o nedmernom množstve pohlaví by vtedajší ľudia nielen krútili hlavou, ale priamo by sa z nich vysmiali.
Nepostrehli ste, že v Ježišových časoch žiadne ústavy neexistovali. Okrem toho nad tvrdeniami rodičovi 1, rodičovi 2 a o nedmernom množstve pohlaví by vtedajší ľudia nielen krútili hlavou, ale priamo by sa z nich vysmiali.
Keď sa na Slovensko chystá NORMÁLNA delegácia z Európskeho parlamentu, normálna demokratická vláda by v tom videla príležitosť.
Momentálne tu tiež máme delegáciu z Európskeho parlamentu. NORMÁLNU.
Ak ide o volebné obvody, tak voličov asi nebude zaujímmať čo spraví ich poslanec pre Bratislavu, ale čo konkrétne prinesie im. V pomernom volebnom systéme si voliči sami vyberú koho z kandidátky zvolia, vo väčšinovom, aký navrhujete vy, to za nich robia strany.
Žiadny volebný systém nie je dokonalý. Ten "osvedčený západný" vyprodukoval napríklad Bidena s pokročilou demenciou, Borisa Johnsona, alebo Nicolasa Sarkozyho. A náš zasa Matoviča...
Neptún je latinská verzia mena Posidón. A tento grécky boh bol synom titana Kronosa, ktorého spolu so svojimi piatimi súrodencami (Zeus, Hádes, Hestia, Héra, Deméter) zvrhli a ovládli Olymp.
Ale to sú údaje, ktoré si človek celkom jednoducho dohľadá a doplní vo wikipedii...
Tu máte vaše palice a lopaty, skúste si pozrieť celeé dve minúty videa.
Kde sa nachádza škola, na ktorej sa vyučuje riadenie štátu? Študovali tam Heger, Matovič, Ódor, Radičová, Dzurinda, Mečiar?
Pokiaľ by bolo gro poslancov delegovaných stranami, tak by to bolo v rozpore s vašou vetou z prvého príspevku:
...ani jeden z kandidátov nebude ďakovať za zvolenie strane...ale prioritne len sám sebe.
Každý poslanec by bol naviazaný na rodnú stranu (a zrejme aj na jej peniaze, žiadna volebná kampaň nie je zadarmo), prinajmenšom by do volieb musel vstupovať s jej programom. Takéto mnohoobvodové s jediným poslancom by okrem toho neprispievali k redukcii počtu strán, najlepšie to zistíte porovnaním s komunálnymi voľbami, kde väčšina zvolených poslancov a starostov bola nezávislá.
Keď tak čítam zbierku vašich sentencií a porovnávam ju so schvaľovaním zabíjania a s nenávisťou voči konkrétnemu národu, tak musím súhlasiť s posledným výrokom, ktorý zverejňujete:
V tejto krajine nám už fakt drbe.
Prepáčte, no vidíte to dosť naivne. Prečo si myslíte, že volebná kampaň v 150 obvodoch nestojí nič a že voliči tam svojho kandidáta poznajú? Komunálne voľby by tomu vášmu systému boli veľmi podobné, môžete porovnávať.
To je vec týkajúca sa priamo volieb. No ako by bez účasti politických strán fungovala spolupráca v parlamente? Koho by prezident poveril zostavením vlády? Ako by taká všehochuť poslancov zostavovala vládny program?
Ja sa domnievam, že vláda, ktorú by sa po dlhých naťahovačkách podarilo zostaviť, by zlyhala pri prvom zásadnejšom hlasovaní v parlamente, napríklad pri štátnom rozpočte.
Problém spočíva v tom, že pokiaľ poslanci nepatria (aspoň približne) do rovnakej stranníckej stajne, tak fungujú súčasne ako koalícia aj ako opozícia.
Komentátor sa pýta čo by zmenilo zrušenie jedného volebného obvodu. Odpoveď je jednoduchá, stačí sa pozrieť na výsledky komunálnych volieb a porovnať navzájom výsledky strán, ktoré majú a nemajú vybudované regionálne štruktúry.
V prípade 8 volebných obvodov (podľa krajov) by mali strany typu OĽaNO, SaS, Demokrati a im podobné pastraničky s niekoľkými desiatkami "členov" dosť zásadný problém s obsadením postov krajských lídrov. Zo zrušenia jediného volebného obvodu by najviac profitovali strany, ktoré sa regiónom venujú - teda predovšetkým Smer SD a KDH. To, že Smer túto oblasť zanedbal, považujem za jeho vážnu politickú chybu. Vo volebnom období 2016-20 vládol sám, zmeniť volebný zákon (vtedy ešte bez ústavnej podpory 1 volebného obvodu) nebol žiadny problém.
Interesantné. Pokiaľ sa nám vyjadrenie kompetentného orgánu subjektívne nepáči, pretože je v prospech politického protivníka, tak ho o-kam-ži-te spo-chyb-ňu-je-me.
K emigrácii zo Slovenska: o čo išlo predovšetkým v roku 1989? Nuž, hlavne o slobodu pohybu, o možnosti študovať a pracovať v zahraničí. O kapitalizme s ľudskou alebo neľudskou tvárou nik nehovoril. No a dnes, keď máme možnosť cestovať, študovať a pracovať v celej EU, tak akosi nám to kriví huby.
To ste asi nečítali dosť pozorne...Aj keď je tam písané o "svetových číslach útokov", tak štatistiky sa týkajú iba USA. O medveďovi hnedom z našich končín ani slovo. Grizzly býva síce tiež označovaný ako medveď hnedý, no je to poddruh (spoločne s Kodiakom) vyskytujúci sa iba v Severnej Amerike.
Skúste si vyhľadať napríklad informácie o medveďoch v Japonsku, budete prekvapený - v tomto roku minimálne 6 mŕtvych.
Keby ste dokázali čítať s porozumením, tak sa nemusíte takto detinsky pýtať. Tolerujem však vašu nedostatočnosť, tak vám to napíšem po lopate: dočkáte sa ruskej odpovede.
Dočkaj času, jak hus klasu.
(slovenské porekadlo)
Mne to skôr pripomína zákernú Ukrajinu...
Významný krok k ukončeniu konfliktu, ale na dohodu o prímerí, nedajbože o mieri, to vôbec nevyzerá. Ruskú odpoveď Zelenskému nezávidím.
Hm, kto je agresívna veľmoc? Svetové názory na to sa dosť zásadne líšia. A v čom spočíva "otvorená kolaborácia"?
Ekonomická mafia sa vyhráža Ficovi vyšetrovaním???
Odporúčame