Skopíroval som, aby ste si mohli zistiť čo ste napísali:
Nemyslel som len tú komunitu.
Skopíroval som, aby ste si mohli zistiť čo ste napísali:
Nemyslel som len tú komunitu.
Z fimu:
Kefalín: No a teď, řekněte vy mne, stejně, že to bylo všecko úplně absurdní?
Terazky: Bolo a ako! Povedzte mi Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom absurdný?
Kefalín: Aha, no jo, no jo, no. Tak se mějte pěkne pane majore.
Hm, kde som to už počul?
Jasné, to je otázka, ktorú položil major Terazky Kefalínovi v Čiernych barónoch...
Čítať možno viete, ale s odpoveďami na otázky je to horšie, takpovediac biedne.
Hm, o akej komunite to hovoríte? Žiadnu som nespomínal. Mal som na mysli tú skupinu ľudí, ktorých sa týka nasledujúci vtip:
Hovorí jedna matka druhej:
- Toten váš Dežko bars šikóvny šrac. Ešte ľem dvacec ma a už sebe vybavil invaľidny dvochódok.
Sú aj takí. A dokonca aj takí, ktorí sociálny systém zneužívajú stále. Ale príliš sa o tom nehovorí, lebo je to vraj buď rasistické, alebo aspoň politicky nekorektné.
Nuž hej, mladí sa riadia heslom "Forever Young" a star(š)í sa utešujú sloganom, že vek je len číslo. Lenže "Forever Young" si pospevujú okrem dvadsiatnikov aj tridsiatnici, štyridsiatnici, päťdesiatnici atď. A vek nie je iba číslo, ale aj boľavé kĺby, problematická pamäť, či ranná dávka tabletiek proti kadečomu.
Rusi majú na túto tému krásne príslovie: Mladosť nekúpiš, starobu nepredáš.
A rakúska skupina Opus zasa výstižnú pesničku Live Is Life...
Stalo sa, dokonca v oveľa väčšom rozsahu - a Rusi si to vybavili. Pokúste sa spomenúť si na čečenské vojny.
Tú nemenovanú pani z nemenovanej televízie pokojne môžete predstaviť, veď sa na tlačovke predstavila aj sama: je to Martina Töröková (za slobodna Dratvová) z TV Markíza. Svoje skúsenosti s ňou majú viacerí koaličníci, najviac ich nazbieral asi minister Taraba.
S ústavou nemáte celkom pravdu. Ústava je len rámec, podrobnejšie sa k referendu vyjadruje zákon 180/2014 Z.z. Zákon o podmienkach výkonu volebného práva:
§ 203
(1)Prezident preskúma, či návrh na vyhlásenie referenda svojím obsahom zodpovedá Ústave Slovenskej republiky a osobitnému predpisu a či má predpísané náležitosti.
(2)Ak podmienky uvedené v odseku 1 neboli splnené, prezident vyhlásenie referenda odmietne. O svojom rozhodnutí informuje zástupcu petičného výboru za referendum.
Naozaj si to myslím. Alebo sa vážne domnievate, že väzni v koncentračnom tábore Guantánamo tam prišli dobrovoľne, zlákaní krásou kubánskych pláží?
Okrem toho sa podobné veci týkajú aj slovenskej (Dzurindovej) vlády. Oficiálne vydala Ivana Lexu na Slovensko vláda Juhoafrickej republiky. Problém je však v tom, že Lexu vypátrali a uniesli siskári, vyjadrenie juhoarickej vlády bolo len diplomatickým krytím v rámci dobrých vzťahov. A len tak mimochodom - Lexu doteraz neodsúdili ani jedinom prípade, a že ich už bolo neúrekom.
P.S. Ak nazrieme hlbšie do histórie, tak svetoznámy je prípad Adolfa Eichmanna, ktorého z Argentíny uniesol Mosad - a ešte sa tým aj chváli.
Akosi ste nepostrehli, že tá stavba sa nedá spraviť za týždeň, aj keby sa makalo v 24-hodinovkách. Bude sa robiť viac rokov a súvisia s ňou aj vyvované investície v regióne, napríklad cesty, vodovody a kanalizácie. Aj tie musí niekto postaviť, však? Okrem toho počas výstavby musia robotníci niekde bývať a niekde sa stravovať. Čo myslíte, je to šanca pre miestnych podnikateľov?
Asi ste boli nepozorný. Minister Taraba na poslednej tlačovke dôrazne upozorňoval majiteľov dotknutých pozemkov, aby nepredávali pôdu kadejakým kšeftárom a aby si počkali na ponuku štátu. Poľnohospodárska a lesná pôda v súčasnej cene cca 50 centov za štvorcový meter bude prekvalifikovaná na stavebný pozemok v cene niekoľko desiatok eur za ten istý meter štvorcový.
Možno sa vám nepozdávala včerajšia tlačovka ministra Tarabu a zástupcov obcí zo združenie Podpoľanie. Prípadne ste na ňu úplne kašľali. Ale ak by ste sa premohli a vypočuli si ju, tak by ste sa dozvedeli, že medzi vládou a obcami bolo spísané memorandum o podmienkach výstavby prečerpávačky Málinec. Prvým z mnohých bodov memoranda je zachovanie zdroja pitnej vody v dolnej nádrži.
Rakúsko je európska špička čo sa pitnej vody týka, napiť sa tam bez rizika môžete z každého potoka. Oblasť Kaprun (chránená prírodná oblasť) je známa liečivými prameňmi a mnohými kúpeľmi, napríklad v Bad Gastein, alebo v Zell am See, všade sa používa pitná voda. Viaceré kúpele som tam osobne vyskúšal a Bad Gastein bol dokonca obľúbeným letoviskom cisárovnej Alžbety Bavorskej - Sissi.
Skrátka a jasne: spochybňovať rakúske zdroje pitnej vody je pri ich fanatickom vzťahu k ekológii obyčajné kacírstvo.
Hm... A dokázali by ste uviesť kto si postavil pomník výstavbou prečerpávačky Čierny Váh, prípadne vodných diel Liptovská Mara, Domaša, Starina, Oravská priehrada atď.?
Kto sa teší z vyvlastňovania?
Netárajte. V Rakúsku prakticky všetky prečerpávacie elektrárne pracujú s pitnou vodou pochádzajúcou prevažne z topiacich sa ľadovcov. Príklad za všetky: vyhľadajte si (napríklad) vo wikipedii sústavu vodných elektrární Glockner - Kaprun.
Odporúčame