Dovolím si s vami prudko nesúhlasiť. V ankete "Najväčší Slovák" poriadanej RTVS v roku 2019 sa Gustáv Husák umiestnil na 7. mieste, len tesne za Alexandrom Dubčekom.
Dovolím si s vami prudko nesúhlasiť. V ankete "Najväčší Slovák" poriadanej RTVS v roku 2019 sa Gustáv Husák umiestnil na 7. mieste, len tesne za Alexandrom Dubčekom.
Ak chcete porovnanie alebo mierku, či etalón, tak si pripomeňme, že úroveň reálnych miezd z roku 1989 sme dosiahli a prekonali už po zanedbateľných 19 rokoch demokratúry, v roku 2008.
Otázka znela za čo bol odsúdený. Odpovedal som na ňu. Nevyjadroval som sa o spravodlivosti procesu, ba ani o Kaliňákovi a Tarabovi, ani o predsudkovej väzbe, ani o ničom inom, čím sa snažíte prudkointeligentne (vaše slová) zahltiť diskusiu.
Prepáčte - čo je nepochopiteľné na výraze "bol odsúdený"?
Odpovedal som na otázku za čo bol odsúdený Gustáv Husák. Máte niečo proti tomu? Uviedol som niečo nesprávne?
P.S. Prečítajte si status europoslanca a bývalého sudcu p. Radačovského v článku
Vy sa bežne dovoláte v noci na magistrát? Polícia má v tomto ohľade určite lepšie možnosti - čo ale svedčí naozaj o škodovej udalosti, lebo inak by polícia magistrát (teda majiteľa zariadenia) neupozorňovala. SNS upovedomila magistrát nasledujúci deň ráno. Odhadovaná suma na opravu je okolo 2500 eur, teda výrazne menej ako zákonná hranica 3990 eur, po prekročení ktorej je nutné hlásiť ŠKODOVÚ UDALOSŤ polícii.
Za buržoázny nacionalizmus. Čo v ľudskej reči znamená, že sa jeho sudcom nepáčili kompromisnejší postoj ku kapitalizmu a "neprimeraný" slovenský patriotizmus.
Keď už teda vyťahujete štatistické údaje, tak by ste mohli uviesť aj aké percento populácie volilo opozíciu a koľko % nemôže opozícia brať za svojich rukojemníkov. Môžete pridať aj údaj aké percento marginalizovaných občanov volilo OĽaNO.
Mohli by ste, prosím, citovať slová generálneho prokurátora? A keď píšem "citovať", tak tým myslím doslova napísať čo uviedol. Nejaká vaša interpretácia "povedal, že" ma neinteresuje.
Už to píšem asi piaty raz: nestala sa dopravná nehoda, ale škodová udalosť. Mimochodom - bol poškodený semafor na prechode pre chodcov. Svetelná signalizácia pritom NEPATRÍ medzi VŠEOBECNE PROSPEŠNé ZARIADENIA (§286 Trestného zákona). Koľko krát to všetko musím v jedinej diskusii opakovať? Viete čítať?
Svetelná signalizácia nie je uvádzaná medzi všeobecne prospešnými zariadeniami - §286 Trestného zákona 300/2005 Z.z. Križovatka je funkčná aj bez semaforov, je tam dopravné značenie, ktoré je na rozdiel od semaforov všeobecne prospešným zariadením.
Dvakrát som tu uverejnil link na spôsob riešenia škodovej udalosti. Chcete ho ešte raz?
Zrážka so zverou je škodová udalosť, tú treba zdokumentovať kvôli prípadným škodám na vozidle, ktorú uplatňujete u poisťovne. Okrem toho je zver majetkom užívateľa príslušného poľovného revíru, toho skontaktuje polícia.
Odporúčame