Mafiáni sa až tak báli predčasných volieb, že ich odkladali 10 mesiacov.
Mafiáni sa až tak báli predčasných volieb, že ich odkladali 10 mesiacov.
Tak si len robte čo sa vám hodí a čo vám robí dobre. Ako ste na tom so sexom? Tiež je to len pár minút.
Vy robíte gúgľa len keď sa vám to hodí?
Nie je mi celkom jasné prečo komunistické stádo nevolilo legálnu Komunistickú stranu Slovenska.
Hm, a koho podľa vašich štatistík volia 18-roční učni a stredoškoláci? Okrem toho by ma zaujímalo aj koho volili tí dôchodcovia v čase, keď ešte neboli dôchodcovia.
Naozaj nič v zlom, ale utiekli ste od podstaty. Čo vás oprávňuje označovať dôchodcov za voličov Smeru? Pokiaľ viem, tak voľby sú u nás tajné, všakže?
Takže podľa vášho názoru by dôchodcovia mali byť spracovaní na mäsokostnú múčku, aby aspoň niečím prispeli k ekonomickým úspechom tigra podtatranského? Možno by ste mali zaregistrovať aj iné sociálne skupiny obyvateľstva, ktoré (napríklad) prispeli k volebnému výsledku "strany" pána Matoviča. Dúfam, že to nie je dlhoročný trend, ale len 500-eurový výstrel.
Prepáčte, môžete mi prezradiť ako znenie zákona dokáže odlíšiť voličov a nevoličov Smeru?
Čiže vy viete ÚPLNE PRESNE ako sa vypláca dôchodok z II. piliera? Nie čo môže, pretože môže byť kadečo. Ale to, čo reálne je. A môžete aj porovnať výšku dôchodkov z I. piliera a z kombinácie I. a II.
V každom prípade - dôchodok z II. piliera sa nezhodnocuje, len (nejakým spôsobom) míňate nasporenú sumu. Nevšíma si infláciu, ani rast dôchodkov v I. pilieri.
Do KTOREJ ekonomiky investujú dôchodkové spoločnosti?
Prepáčte, no musím vás opraviť - zisk firmy vytvárajú zamestnanci, no ide do vrecka majiteľovi. Investovať sa dá len ten zisk, ktorý zamestnanci vytvoria.
Máte pocit, že v roku 1985 niekto mal aspoň miniatúrnu predstavu o dnešnom dôchodkovom systéme? A ako to vy osobne vidíte v budúcnosti o vami spomenutých 30-40 rokov?
Po odchode do dôchodku sa vám peniaze z II. piliera nebudú nijako zhodnocovať. Okrem toho - koľko z nasporených peňazí vám nejaký peňažný ústav nakoniec vyplatí? A ak ste nadpriemerne zarábajúci, tak vám asi nič nebráni investovať aj súkromne, na II. pilier nemusíte byť odkázaný.
Budem nad tým vzdychať hlbšie ako pani prezidentka. Pretože toto citlivo vnímať nedokážem - a asi nebudem sám.
Čo je podľa vášho presvedčenia "rozumné investovanie"?
II. pilier sme vytvorili podľa vzoru z Chile, spáchal to vtedajší minister Mikloš. O kapitalizačnom pilieri sa exprezident Chile Ricardo Lagos vyjadril v tom zmysle, že funguje perfektne, ale len do doby, keď sa z neho začnú vyplácať penzie. No a medzičasom ten úžasný systém zrušili okrem Chile aj v Peru a Argentíne.
Celý druhý pilier je postavený na tvrdení, že každý, kto investuje, musí zarobiť. Za vzor si berieme Mila Minderbindera, provianťáka z Hlavy XXII - ten kupoval vajíčka po 7 centov, predával ich za 5 a ešte na tom zarábal. A každý mal podiel...
Súdruh je dnes oslovenie medzi komunistami - ja členom tejto strany nie som, takže si ho nechajte pre spolustranníkov.
Ale k veci: nenapadlo vám, že sa vyjadrujem k výrazovým prostriedkom použitým v článku?
Odporúčame