energia z atomu nie je vobec zvladnuta, dokazal to cernobyl a fukusima. ide o bohapuste bludy ktore prax potvrdila. kto tomu neveri, nech si pozrie na youtube.com film o cernobyle a hned zmeni nazor na tieto veci.
energia z atomu nie je vobec zvladnuta, dokazal to cernobyl a fukusima. ide o bohapuste bludy ktore prax potvrdila. kto tomu neveri, nech si pozrie na youtube.com film o cernobyle a hned zmeni nazor na tieto veci.
prva csr je iny priklad a velmi pekny. porovnaj ekonomiku slovenska s vtedajsimi ceskymi zememi, stale ti vyjde, ze slovensko nedosahovalo ani 10% vykonnosti ekonomiky ceskej krajiny. dakujem za fakt dobry tip, kde sa to da celkom jednoducho pochopit.
DODATOK:
preco lenin tak velmi tuzil,aby sa revolucia preniesla do vtedajsieho nemecka??? na tuto otazku si uz musite odpovedat sami...
preco nemoze fungovat socializmus, hej to je tazka otazka, lebo socialisticke staty ako cssr, polsko, rumunsko, a dalsie nemali rovnaku startovaciu ciaru s vyspelym svetom. priemyselna revolucia na zapade prebehla ovela skor ako v tychto koncinach. porovnajme si rok 1917 carske rusko a velmi vyspele usa, ktore uz v tom case boli vo vede a technike svetovou velmocou. ruski muzici sa najprv museli naucit aspon trochu citat a pisat....rusko v roku 1917 malo uroven usa z roku 1820. preto nemoze fungovat socializmus a preto ani to inac nemohlo dopradnut. ved dnes svetu vladnu pocitace, internet, druzice....vsetko sa to vymyslelo cez vojensko-priemyselne projekty. precitaj si nieco o historii pocitacov, internetu, druzic a urcite mi das za pravdu....
bankovy system a la usa je v totalnom kolapse. ani oni uz nevedia co vlastne s tym robit.
hej suhlasim, dobry clanok, dnes je to rovnake ak nie este horsie ako za "totality".
asi bolo dobre, ze rok 1968 skoncil tak ako skoncil. v pripade padu cssr a odtrhnutia cssr od varsavskej zmluvy by sa dalsia svetova vojna pribizila. pevne verim, ze v tych casoch by ani jedna svetova velmoc nechcela ustupit zo svojich pozicii. takto to dopadlo dobre, ziadna vojna sa nekonala.
asi bolo dobre, ze rok 1968 skoncil tak ako skoncil. v pripade padu cssr a odtrhnutia cssr od varsavskej zmluvy by sa dalsia svetova vojna pribizila. pevne verim, ze v tych casoch by ani jedna svetova velmoc nechcela ustupit zo svojich pozicii. takto to dopadlo dobre, ziadna vojna sa nekonala.
stat alebo staty ktore stratia kontrolu nad financnym systemom su stratene, nepomoze im uz ziadna dan.
sa nejako nerozumieme. ja som sa zaujmal o vyber toho najlepsieho zo svetovej tlace. nie o politiku a uzko vymedzene casopisy. celkovo zahranicne zaujmavosti z vedy a techniky, historie, sociologie a tak podobne.
ja viem, ale ta nova 100 + 1 to je ubohy odvar tej zo 70-tich rokov. vsade len reklamy, clanky nezaujmave, nic moc. pokazili to.
pokial viem tak albansko z varsavskej zmluvy vystupilo zaciatkom 60-tich rokov....
rok 1968 bol velmi tazky rok pre ceskoslovensko. ci bol zasah vojsk z moskvy opravneny alebo nie, tak to je tema pre historikov. faktom je, ze ak by sa ceskoslovensko odtrhlo od varsavskej zmluvy, tak z vojenskeho hladiska by to bola pre mosku katastrofa.
hovori sa, ze lenin bol strojcom velkej oktobrovej revolucie, ale historia predsa len hovori nieco o tom aj viac. v tom case v rusku bola velmi silna opozicia voci carskemu rezimu ako takemu. lenin len sikovne vyuzil proticarske nalady a zautocil na zimny palac romanovcov, tym si ziskal naklonnost celeho ruska. cela ruska spolocnost od komunistov po demokratov bola proti romanovcom, ktori rusko v tych casoch ovladali.
Lenin asi naozaj bol najvyznamnejsou postavou 20.storocia. Mozno este Hitler.
demografia nema nic spolocne s produktivitou prace modry sudruh. dochodkove piliere s demografiou maju malo spolocne, ide tu o produktivitu prace a podobne.
na davky v nezamestnanosti islo za pol roka 93 mil. to je kvapka v mori co sa rozkradne v tomto state. to nie je ani na jednu statnu zakazku....
na marse je velmi riedka atmosfera, atmosfera by vobec nechranila ludi pred slnecnym ziarenim a ludia by skor alebo neskor koli tomu zomreli. zivot na marse pre ludi je nemozny. verim tomu, ze na marse prezivaju bakterie, kedze bakterie vedia prezivat aj v hlbokom vesmire za extremnych teplot a ziarenia.
Odporúčame