slovensky stat ovladaju politicke strany, respektive ich vysoky funkcionari. obcan je takto zbaveny akejkolvek kontroly nad statom resp. vysokymi statnymi a stranickymi funkcionarmi, kedze neexistuje ziadny system, kde by sa obcania dovolali kontroly. takto staci stranickym funkcionarom aj male percento hlasov z celkovej populacie obyvatelstva, aby kontrolovali cely politicky a ekonomicky system. preto, tento system je nedemokraticky a je typicky pre neofasisticky stat.
blizsie vysvetlenie:


