Hlina zbiera podpisy pre novú stranu, je to drina
su potrebne politicke strany pre bezneho cloveka??
-politicke strany su ovladane nie len sponzormi, ale hlavne svojimi politicko-vychovnymi funkcionarmi. kazda strana ma svojho guru - ideologa, ktory ideovo posobi na masy. len blazon si mysli, ze existuje pravica - lavica. existuju len a len ideologovia, politruci, ti co rozhoduju o tom ktorym smerom pojde strana.
chce to strana - chce to lud. ja osobne verim v priamu demokraciu, je to hudba buducnosti, ale raz to pride.
dnesny politicky system kopiruje fasizmus v taliansku, hlavnym atributom fasistov je sila kolektivu, a preto
strany chcu ludi zaskatulkovat do svojich stranickych kolektivov, ci uz ako stranikov, alebo svojich volicov.
stale ide o ten isty princip - princip kolektivizacie. referendum na slovensku bolo za celu historiu statu len raz uspesne, aj to len velmi tesne, aj to hovori nieco o sucasnom politickom systeme.
prosim, pozrite si moje blogy a aj
http://www.stanislavregec.szm.com/