Stratená, zjazvená či len odložená generácia?
Vláda musí mať vo svojej práci konkrétne výsledky, nemôže sa vyhovárať na podnikateľov. Úlohou vlády je zabezpečiť ekonomický chod krajiny. Nemôže sa spoliehať na podnikateľov, na eurofondy, na nejaké samoregulačné ekonomické javy a podobne. Preto nie je náhoda, že žijeme v takom ekonomickom prostredí v akom žijeme. Hladové doliny, nezamestnanosť, bieda, vysťahovalectvo, zadlžovanie štátu na úkor budúcich generácii - to je dnešná súčasnosť. V 30-tich rokoch minulého storočia bola taká kríza v USA, že samotná vláda zamestnávala väčšinu obyvateľstva budovaním diaľníc, elektrárni, letísk, atď, celá dopravná infraštruktúra v amerike bola budovaná na základe priamych vládnych zásahov. Slovensko v súčasnosti je na tom oveľa horšie ako USA v tom období, keďže nezamestnanosť a skrytá nezamestnanosť je vyššia. Ako vyriešiť tieto problémy? Netreba chodiť ďaleko a treba sa poučiť od Rooseveltovej vlády, ktorá zachránila kapitalizmus v 30-tich rokoch v USA.