Prečo sú USA a USD stále No 1 ?
Ale dnesne USA v ekonomickej oblasti na takuto ekonomiku uz nemaju, nakolko na svetovom trhu je dopyt po realnych tovaroch a realnych sluzbach, ktore USA musia coraz viac a viac dovazat. Ako protihodnotu ponukaju americke dolare a dlhove upisy, akcie a ine z tohto pohladu virtualne tovary. Moj osobny nazor je, ze USA su dnes naozaj risou zla, ktora sposobuje obrovske turbulencie na svetovych trhoch a hlavne destabilizuje perzsky zaliv, kde by radi stale kupovali ropu. Cina na udrzanie chodu svojej ekonomiky musi umelo dotovat americky dolar, tym, ze nakupuje cenne vladne papiere a snazi sa udrzat ameriku nad vodou, aby sama mohla vyvazat tovary do USA. (zbavuje sa prebytocnych dolarov, ktore nevie i tak realizovat na trhoch). Stvorec Cina, Hong-Kong, Japonsko a Juzna Korea sa vo svojom vzajomnom obchode urcite obidu bez USA, ktore neprodukuju snad ani 1/5 realizovaneho obchodu medzi tymto stvorcom. Taiwan je vernym spojencom USA a tak do tohto stvorca sa nerata.