socializmus vychodneho typu musel skrachovat. my tu na vychode sme nemali dostatocne mnozstvo skutocnych odbornikov vo vsetkych technickych odboroch. od strojarstva az po chemicky priemysel sme nemali skutocnych odbornikov a preto nase statne podniky nemali konkurencieschopne vyrobky, aby sa presadili na svetovom trhu.preto socializmus s takym nastavenim nemohol ekonomicky prezit. ved si zoberme, ze kolko nositelov nobelovych cien bolo z vychodnej europy??? jeden, dvaja za cele obdobie???


