Ako Biblia prispieva k vedeckému poznaniu
ja osobne verim v boha ale v boha ktoreho nemozno pochopit. svet vznikol big bangom co je uz teoria, ktora je prakticky dokazana. cize vznikol s gulicky, ktorej priemer bol nekonecne velky, bola nekonecne husta, mala nekonecne velku teplotu a pod. dnes s istotou je mozne potvrdit, ze taketo gulicky naozaj existuju a hovori sa im cierne diery. pre nas ludi je takato vec absolutne nepochopitelna, kedze zakony nasho sveta velmi dobre funguju v nasom priestore ale v priestore tychto ciernych dier existuje nejaky iny svet, svet ktoremu asi nikdy nepochopime. vela ludi sa nad ciernymi dierami pousmeje, ale ich existencia nie je vobec vynimocna a su aj blizko nas (najblizsia je menej ako 10 000 svetelnych rokov co je velmi blizko v porovnani s velkostou vesmiru). takze urcite su veci na tomto svete, ktore vieme, ze existuju, ale vobec im nerozumieme, hoci sa snazime ich nejako popisat. vieme ich popisat zvonku, ale vo vnutri takejto diery nevieme co existuje a ake zakony tam platia.