ten od slovenskeho ma velmi daleko. ak zarabate nad 20 520 frankov, az vtedy mozete ist do druheho piliera....ale ani tam to nevynasa tak ako by ste si mysleli.
ten od slovenskeho ma velmi daleko. ak zarabate nad 20 520 frankov, az vtedy mozete ist do druheho piliera....ale ani tam to nevynasa tak ako by ste si mysleli.
nasi buduci svajciarski dochodcovia by si mali konecne uvedomit, ze akciove trhy nie su pre chudobnych. tak ako kasina v LAS VEGAS nie su urcene pre ludi, ktori zarabaju cca 800 eur mesacne. jednoducho toto je vec pre velmi vplyvnych a velmi bohatych. druhy pilier nikde nevyriesil problemy s vyskou dochodkov, v polsku to dopadlo este horsie a v madarsku ho dokonca zrusili. (vynosy boli podobne tym slovenskym dss-kam) neexistuje ziadna krajina sveta, kde by sa to osvedcilo.
toto je ten polodebilko co si povalil svoju vlastnu vladu......:)))))
americke polnohospodarstvo je najvykonnejsie, phe, samozrejme, ked im nikdo nedokaze konkurovat. USA su dalekonajvykonnejsim producentom soje. ale ako to dosahuju???? je to geneticky upravena soja, ktora ako jedina rastlina prezije roudup-ovy postrek. potom sa nemozno cudovat, ze su jednicka na svete. pri jej pestovani nemaju ziadne dodatocne naklady. ale za aku cenu!!!!!!????
farmaceuticke firmy vyuzivaju fakt, ze vacsina populacie trpi nadvahou. preto sa vyrojilo obrovske mnozstvo tabletiek, ktore akoze znizuju nadvahu ludi. ludia si musia uvedomit, ze ak chcu schudnut, tak musia vyrovnat prijem energie s vydajom. telo je chemicka fabrika, ktore prijma energiu hlavne v podobe jedla. ak telo prijme viac energie, nez spotrebuje na svoj chod, tak sa to moze prejavit aj priberanim na vahe. v prirode NEEXISTUJU TUCNE ZVIERATA, ale ludia ano.
taketo opatrenia by sa nemali tykat vyrobnej sfery. takato firma produkuje skutocne a nie virtualne hodnoty. cely ten nas korporativny fasisticky system je riadeny blaznami, ktori nemaju vobec ponatia o skutocnej praci. ak firma vyraba auta, chova kravy, pestuje psenicu tak to pokladam za skutocnu pracu ak firma (niektore megabanky) vyraba nove financne produkty ktore zadlzuju chudobnejsie staty , tak to nepovazujem za skutocnu pracu....
myslienka je to dobra, druhy a treti pilier by naozaj mohol byt v rukach statu, ale ma to jeden vazny nedostatok a to je samotny financny system. sucasny financny system je zalozeny na centralnom bankovnictve a frakcnom systeme. inymi slovami, nie je to vobec jednoduche vyrovnat alebo predbehnut inflaciu pomocou cennych papierov (ak by to bolo tak, tak cenne papiere by mali vacsiu cenu nez samotne peniaze a tu je problem) a tak potom by sme museli presnejsie zadefinovat co su to vlastne tie peniaze.
ani sa nedivim, ze tato krajina je taka chudobna....akoby vacsina ludi osprostela.....:)))
nesuhlasim p. seat. druhy pilier je katastrofa, nie nahodou v madarsku ho uplne zrusili a v polsku su odvody do druheho piliera pod 3percenta. druhe piliere funguju uz cele roky vo vyspelych krajinach, ale nikde sa NEOSVEDCIL.
tento polodebilko, ktory si rozvalil svoju vlastnu vladu.....:)))) och boze, akych hlupakov mame v politike....a ze modra SAS.....hehehehe
DODATOK:
sucasny financny system je velmi inflacny a bude to coraz horsie. dobre bolo v roku 2007, kedy niektore financne skupiny zhodnocovali peniaze investorov aj 20% rocne. nase dssky aj vtedy robili stratu. robili straty aj v madarsku, polsku, NIE JE ZIADNY HISTORICKY ZAZNAM, ze druhy pilier bol v nejakej vyspelej krajine uspesny. ak ma niekto iny nazor, nejake zdroje, odbornu literaturu, tak rychlo sme s nou a pozrieme sa na to. Ale pre istotu skuste napr. Swill Gold Price, aby ste rozumeli slovicku inflacia.
druhy pilier treba co najrychlejsie zrusit. druhy pilier by mal vtedy zmysel, keby DSS-ky zhodnocovali peniaze investorov nad alebo aspon do urovne inflacie. (to nikdy nebude)
z druhehp piliera, ludia ktori do neho vstupuju teraz, tak ziadne svajciarske dochodky nebudu mat ako sa im slubuje. pozrime sa na euro a jeho desatrocnu inflaciu. INVESTORI PODCENUJU NESMIERNU SILU INFLACIE.
nerozumiem pojmu slovensky bankovy sektor. to existuje akoze nejaky statny bankovy sektor??? cim dalej tym menej rozumiem tymto clankom. ja som si myslel, ze banky vlastnia sukromnici a teraz citam, ze je slovensky....poradte mi
no to pozor. v LAS VEGAS sa rocne otoci niekolko miliard dolarov. z LAS VEGAS odchadzajju ludia ako bohaci, ale su aj taki, co prisli o svoje peniaze. tych je vacsina. burza cennych papierov je to iste. samozrejme, ze niekto vyhrava, ale zase treba povedat ze nie VSETCI. JA NEVERIM V PERPETUM MOBILE.
ja si myslim, ze pan seat a ja sme v tomto smere nedostatocne uvedomely, preto sme nevstupili do druheho piliera. naozaj budeme teda ti svajciari????
ak mi niekto hodnoverne potvrdi, ze sa druhy pilier v niektorom state naozaj osvedcil, tak aj ja okamzite do neho vstupim. zatial som sa o takej krajine nedozvedel. len viem, ze inflacia za posledne desatrocie zacala prudko narastat v celom svete (aj vo svajciarsku).Ak si date do googlu Swiss Gold Price, tak pochopite o com hovorim. pomoze mi niekto s internetom a inymi zdrojmi, aby som to uz konecne zacal chapat????
jednoducho v sucasnom financnom systeme nie je mozne "sporit peniaze", kedze tento system je zalozeny len na DLHU a neopiera sa o ziadnu komoditu (napr. zlato). takto sa vytvaraju nove a nove peniaze, ktore neustale znehodnocuju tie ktore mame v sucasnosti. ak mi niekto neveri, tak nech si tieto veci vygoogli, skuste napr. dlh USA a pod.
pan fabo, viete mi povedat v ktorej krajine sukromne fondy naozaj zhodnotili peniaze svojich investorov. prosim, dajte mi nejaku odbornu literaturu, alebo nejake zdroje, kde by som si tieto veci mohol overit, ze naozaj tento system je pre investora uspesny. pokial nemate ziadny dokaz o tom, tak o com to vsetko je????
ak mi niekto hodnoverne potvrdi, ze sa druhy pilier v niektorom state naozaj osvedcil, tak aj ja okamzite do neho vstupim. zatial som sa o takej krajine nedozvedel. len viem, ze inflacia za posledne desatrocie zacala prudko narastat v celom svete (aj vo svajciarsku).Ak si date do googlu Swiss Gold Price, tak pochopite o com hovorim. pomoze mi niekto s internetom a inymi zdrojmi, aby som to uz konecne zacal chapat????
jednoducho v sucasnom financnom systeme nie je mozne "sporit peniaze", kedze tento system je zalozeny len na DLHU a neopiera sa o ziadnu komoditu (napr. zlato). takto sa vytvaraju nove a nove peniaze, ktore neustale znehodnocuju tie ktore mame v sucasnosti. ak mi niekto neveri, tak nech si tieto veci vygoogli, skuste napr. dlh USA a pod.
ak mi niekto hodnoverne potvrdi, ze sa druhy pilier v niektorom state naozaj osvedcil, tak aj ja okamzite do neho vstupim. zatial som sa o takej krajine nedozvedel. len viem, ze inflacia za posledne desatrocie zacala prudko narastat v celom svete (aj vo svajciarsku).Ak si date do googlu Swiss Gold Price, tak pochopite o com hovorim. pomoze mi niekto s internetom a inymi zdrojmi, aby som to uz konecne zacal chapat????
jednoducho v sucasnom financnom systeme nie je mozne "sporit peniaze", kedze tento system je zalozeny len na DLHU a neopiera sa o ziadnu komoditu (napr. zlato). takto sa vytvaraju nove a nove peniaze, ktore neustale znehodnocuju tie ktore mame v sucasnosti. ak mi niekto neveri, tak nech si tieto veci vygoogli, skuste napr. dlh USA a pod.
Odporúčame