A ešte maličkosť...druhý pilier nielen vytvoril občanov dvoch kategórií ,ale aj dlhodobo tuneluje financie sociálnej poisťovne. Tých peňazí sa štát vzdal a ukrátil o ne sociálnu poisťovňu. Vytvoril si sám dlhovú špirálu a požičané peniaze šli aj na platenie tejto dlhovej špirály. Bonusom pre štát potom malo byť,že bude musieť menej platiť na dôchodky. A to je celé zle. Štát mal buď urobiť len druhý pilier a úplne sa zbaviť zodpovednosti za vyplácanie dôchodkov...alebo ho vôbec nemal robiť.Už to všade inde pochopili a druhý pilier zrušili...len u nás sa to ešte drží a každý sa bojí tento krok urobiť.


