Tucker Carlson o Putinových slovách: Jedna z najhlúpejších vecí, akú som kedy počul
Neonacisti aj pravicoví radikáli hrajú a aj hrali na Ukrajine veľkú úlohu. Režim vyznamenával bývalých vojnových zločincov, robili fakľové pochody,ospevovali esesákov.....teraz to nie je také okaté,lebo režim nepotrebuje negatívnu reklamu,keď potrebuje peniaze a zbrane. Potiaľ-čo sa týka nacizmu-respektíve neonacizmu na Ukrajinu.A čo sa týka denacifikácie...to nie je nový pojem zavedený Putinom. Tento pojem vznikol po WW2.Denacifikáciu robili sovieti a aj ich spojenci z USa a VB-každý po svojom na územiach porazeného fašistického Nemecka,ktoré ovládali. Podľa pána z inštitútu Simona Wiesenthala každý zle.Sovieti to brali z gruntu a stávalo sa,že represie postihli aj ľudí,ktorí sa na zločinoch podieľali iba okrajovo alebo vôbec. USa a VB zas naopak-veľmi mierne a aj tí,ktorí sa priamo podieľali na vražednej mašinérii fašizmu vykĺzli a neboli nijako potrestaní. Nebolo vôbec neobvyklé, že ľudia, ktorí boli presvedčení nacisti a mali rukách krv pokračovali vo funkciách.