Prakticky všetko, čo sme darovali Ukrajine si budeme musieť kúpiť, pretože nám to bude chýbať. Pritom zákon hovorí úplne jasne, akým spôsobom je možné nakladať s vojenským vybavením. Majetok štátu...a to zdôrazňujem....majetok štátu,nie osobné vlastníctvo ministra Naďa musí byť označené ako neupotrebiteľné alebo technicky zastarané, určí sa jeho zostatková hodnota prípadne majetok ocení znalec a dá sa návrh na vyradenie z evidencie majetku .Potom zasadne komisia, ktorá rozhodne, či je návrh dôvodny a určí,akým spôsobom sa s neupotrebiteľným majetkom naloží...ak ide k odpredaju, tak zverejní výzvu, prihlásiť sa môžu firmy, ktoré majú licenciu na obchodovanie zo zbraňami. Peniaze za odpredaj sú príjmom štátu, štátny orgán zas na základe rozhodnutia o neupotrebiteľnosti vyradí majetok z evidencie. Tu bol evidentne porušený zákon a štátu spôsobená škoda veľkého rozsahu, pretože zostatková hodnota majetku sa rátala v miliónoch.

