Rusko posiela vojsko na hranicu Fínska. Odpovieme v pravú chvíľu, znie z Moskvy
Slovenský štát áno..ale bolo SNP a tak sme vojnu končili ako víťazná krajina,nie ako krajina porazená. ZSSR po boku Hitlera nebojovalo. Keď Hitler napadol Poľsko a prakticky ho porazil, tak ZSSR začalo obsadzovať východ vtedajšieho Poľska-čiže územie dnešnej Ukrajiny a Pobaltských štátov.Tak sa totiž dohodli ešte predtým v zmluve Ribentrop-Molotov. Dohoda znela, že ZSSR nebude reagovať na nemecký útok a zabratie západného Poľska a zaberie jej východ-teda celé územie,ktoré patrilo pred WW1 ruskému impériu a ktoré nikdy Poľsku patriť nemalo.Poľsko ho vybojovalo po WW1 a po vzniku Poľska od ZSSR v tzv, boľševickej vojne. nemecko aj ZSSR sa tak mali vrátiť k hraniciam z pred WW1. Nedá sa hovoriť,že ZSSR bojovalo po boku Hitlera,pretože ZSSR to územie obsadilo bez boja po tom,čo poľská armáda už bola porazená a obsadilo územie,ktoré Poľsku nikdy nemalo patriť...a ani dnes mu nepatrí. Preto aj spojenci Poľska-VB a Francuzsko vyhlásilo Nemecku kvôli napadnutiu Poľska vojnu,ale ZSSR nie.