Línie obrany Ukrajina situuje do husto zaľudnených mestských aglomerácií s tým, že až donedávna nerobila nijakú evakuáciu miestneho civilného obyvateľstva. Je to jeden z dôvodov, prečo je ruský postup taký pomalý-a tiež jeden z dôvodov, prečo sú tieto mestské aglomerácie tak ničené. Ruská strana hovorí o schovávaní sa a o robení živých štítov z civilného obyvateľstva-čo veru nie je ďaleko od pravdy. Chápem, že sa ukrajinská armáda nemôže postaviť tej ruskej priamo v poli a že musí využívať akékoľvek možnosti ako sa kryť, ale prečo, preboha, aspoň neevakuujú civilov-starých ľudí, ženy deti? Prečo im dokonca bránia odísť? To je neľudské a nepochopiteľné.

