Práve včera bol o tom večer film. A celkom dobrý-taký pohľad na vojnu očami fínskych vojakov, ktorí bojovali po boku nemeckých fašistov. O tom, že Fínsko napadlo spolu s hitlerovským Nemeckom v 1941 ZSSR sa veľa nehovorí. Spomína sa hlavne zimná vojna-respektíve iba zimná vojna . Fínsko- v 1944 keď už boli na lopatkách-urobilo to, čo Rumunsko. Pridalo sa k ZSSR a spolu potom bojovali proti Nemecku. A to ich asi zachránilo,aby sa po vojne nestali 16 republikou ZSSR-lebo Fínsko bolo pred 1.svetovou vojnou súčasťou ruského impéria. To a tiež aj to, že vehementne uisťovali sovietov, že budú striktne neutrálni. A aj boli-až doteraz. Dokonca aj počas studenej vojny sa striktne držali svojho sľubu, že budú neutrálni. Držali sa až tak vehementne, že vznikol pojem-finlandizácia.


