Zdražovanie a inflácia sú priamymi dôsledkami sankcií uvalenými na Rusko. Rusko má schudobnieť a nikomu nevadí, že chudobnieme spolu s ním. Ani im vadiť nemôže-pretože títo páni počítajú iba zisky a nie straty. Prebudenie môže byť veľmi bolestivé. Dielne sveta boli v Británii, potom v USA. A dnes sú v Číne. Čína má našliapnuté na urobenie obrovského skoku dopredu. Čím dlhšie budú trvať sankcie voči Rusku, tým tento skok bude dlhší. A tým ďalej za sebou nechá ostatných. Západ sa už vôbec nemusí spamätať lebo v tesnom závese za Čínou sa už tlačia iné rozvíjajúce sa ekonomiky-India,JAR,Brazília.


