Problém týchto dvoch svedkov je v tom, že podľa svojich vlastných výpovedí sú to oni, kto nesie hlavnú ťarchu viny v predmetných prípadoch. ak by neudávali iných ľudí výmenou za svoju vlastnú beztrestnosť prípadne za smiešny trest, tak by skončili vo väzení na veľmi dlho. Preto pochybnosti o ich vierohodnosti sú plne na mieste. PS: mimochodom vôbec nie je bežné, aby sa hlavným vinníkom ponúkali dohody o vine a treste. Teda v normálnych demokraciách. Zmyslom tohto je totiž, aby hlavní vinníci trestnej činnosti išli sedieť-hoci cenou za to je, že páchatelia, ktorí na trestnej činnosti spolupracovali vyviaznu z menším trestom, prípadne im trest je odpustený. Ale robiť to naopak-hlavní vinníci uniknú a potrestáme spolupáchateľov, To sme v akom banánistane?


