Ešte vám aj suchý chleba s trochou vody bude dobrý.
Ešte vám aj suchý chleba s trochou vody bude dobrý.
A čo potom keď tie izolované skupiny odizoluješ? Už sa nebudú môcť nakaziť ?
Blackout si môže dovoliť Severná Korea. Neviem si predstaviť hermeticky uzavreté hranice v strede Európy keď v okolitých štátoch nákaza stúpa. A čo kamiónova doprava ?
15:47 – MARTIN: Martinskí policajti spolu s daňovákmi a colníkmi zo Žiliny pristihli obchodníka z Martina. Ten predával ochranné respirátory skoro 10-krát drahšie, ako bola ich pôvodná priemerná cena na trhu. Za jeden respirátor si pýtal 40 eur „bez papiera“.
Konečne sa niekto zameral aj na týchto "obchodníkov so smrťou" ktorí stav strachu zneužívajú na okrádanie ľudí a špinavé zisky. Teraz by mali spätne riešiť každého kto nakúpil bezdôvodne väčšie množstvá.
15:47 – MARTIN: Martinskí policajti spolu s daňovákmi a colníkmi zo Žiliny pristihli obchodníka z Martina. Ten predával ochranné respirátory skoro 10-krát drahšie, ako bola ich pôvodná priemerná cena na trhu. Za jeden respirátor si pýtal 40 eur „bez papiera“.
Konečne sa niekto zameral aj na týchto "obchodníkov so smrťou" ktorí stav strachu zneužívajú na okrádanie ľudí a špinavé zisky. Teraz by mali spätne riešiť každého kto nakúpil bezdôvodne väčšie množstvá.
15:47 – MARTIN: Martinskí policajti spolu s daňovákmi a colníkmi zo Žiliny pristihli obchodníka z Martina. Ten predával ochranné respirátory skoro 10-krát drahšie, ako bola ich pôvodná priemerná cena na trhu. Za jeden respirátor si pýtal 40 eur „bez papiera“.
Konečne sa niekto zameral aj na týchto "obchodníkov so smrťou" ktorí stav strachu zneužívajú na okrádanie ľudí a špinavé zisky. Teraz by mali spätne riešiť každého kto nakúpil bezdôvodne väčšie množstvá.
,,Policajti zároveň pripomínajú, že žiaden zdravotník nechodí domov merať teploty. Zdravotnícky a dezinfekčný materiál je najlepšie kupovať len v lekárni či v drogérii."
Ak niekto vie o drogérii alebo lekární kde majú rúška a dezinfekcie, napíšte. Lebo ja som asi slepý.
Doma nemusíš nosiť rúško ani sa 20 x denne dezinfikovať ako zdravotná sestra v nemocnici.
Čo keby sa radšej hnutie OĽANO vzdalo miliónov za volebný výsledok ?
Uznávaná slovenská psychiatrička Soňa Belanská to hodnotí podobne: „Je to prejav stádovitého správania a straty racionálneho myslenia. Pri zachovanom racionálnom myslení by sa ľudia orientovali na iné komodity, nie na toaletný papier, ktorý vedia v jeho funkcii nahradiť, prípadne môžu improvizovať,"
A premiér chce aby toto stádo robilo rozhodnutia namiesto odborníkov a vlády.
A koľko človek potrebuje keď kupuje len potraviny? Samozrejme ak vykupuješ regále ako pred jadrovou vojnou, alebo 99 eurové také respiratory z internetu každý týždeň nové , nepostačí tí ani milión.
Nerozumiem prečo niekdajšie sklom oddelené priehradky či už na poštách, v bankách, lekárňach, nemocniciach ... ktoré boli podľa mňa dobré, všade nahrádzajú obyčajnými stolíkmi. Ani mne ako klientovi nie je príjemné keď priamo na mňa dychčí či kašle evidentne nie zdravá pracovníčka a rovnako sa musia cítiť ony pri evidentne chorých klientoch, niektorí klienti ani nevoňajú 5x vábne.
Prehanaš, na druhej strane keby sa to stalo počas letnej turistickej sezóny je pravda že by to tam dopadlo výrazne horšie. Najmä v Prahe, Ríme, Benátkach, Milane, Neapole...
V českom e15 je zaujímavý rozhovor s Křetinskym z EPH. Síce občas trochu bagatelizuje, ale vystihol aj podstatu problému okolo ktorej naši chodia ako okolo horúcej kaše. Aj on ako veľkopodnikateľ uznáva, že hlavný problém je extrémne rýchle šírenie vírusu, ktorý síce štatisticky nie je až tak smrteľný, ale pri zohľadnení množstva nakazených, % tých ktorí potrebujú hospitalizáciu a súčasnej existencii ostatných "bežných" diagnóz ako infarkty, rakoviny, porážky atď. dokáže COVID prispieť takým množstvom pacientov v krátkom čase, ktoré zaručene zlikviduje, resp. znefunkční zdravotníctvo v akomkoľvek štáte. V dôsledku toho potom neumierajú ľudia len na COVID ale aj na iné diagnózy ktoré by inak neboli smrteľne, ale v dôsledku nedostatku personálu, techniky, materialu a lôžok sa im nedostane dostatočná starostlivosť. Nehovoriac o možných zúfalých činoch ľudí čo sa budú dožadovať ošetrenia. Takže konečnú bilanciu Corony zistíme v každom štáte až po zrátaní všetkých umretých za rok 2020
My máme 1 internet za 15 eur 20/2 pre 3 byty a stíha. Neviem prečo platíš 30.
Aj Rakúsku bude trvať kým sa nakazil všetci.
Podľa poslednej štatistiky to vyzerá že Talianom dochádzajú testy.
Bystrici odobrali titul, tak už môžeme so cťou skončiť, zavrieť klub a rozprávať že sme mohli byť majstri.
Odporúčame