Sorry, ale o takejto veci majú rozhodovať odborníci. Epidemiológovia, lekári, matematici, ale nie stádo.
Sorry, ale o takejto veci majú rozhodovať odborníci. Epidemiológovia, lekári, matematici, ale nie stádo.
Prečo by nemali pokračovať ? Exekútor nastupuje až po právoplatnom rozsudku, takže vymáhajú len to, čo niekto už dávno zaplatiť mal, ale nezaplatil. Koronavirus je u nás sotva mesiac, to čo je u exekútorov, sú veci stare rádovo roky. Exekúcie to nie sú len nebankovky a'la Kiska, ale napríklad aj výživné na deti, náhrady škody obetiam trestných činov a dopravných nehôd, dlžné dane a odvody, nezaplatené faktúry za odobratý tovar...
Veľký problém pendlerov je že ich nie je možné otestovať lebo ak sa nakazil dnes, zajtrajší test to ešte neodhalí a keby aj tak výsledok bude až na tretí deň a dovtedy to na koľkých prenesie ?
Na jednej strane nemá kto robiť (potravinárstvo, pestovanie ovocia a zeleniny, doprava) na druhej strane nezamestnanosť v priemysle. Prečo to nerieši trh ?
Súkromníci si zo strachu ľudí spravili výnosný biznis a tí dementi sa im dávajú za peniaze testovať. Všetci odborníci sa pritom zhodujú v tom, že akési "preventívne" testovanie nemá zmysel lebo dáva ľuďom falošný pocit bezpečia. Aj ten, komu test vyjde negatívny už totiž v čase oznámenia výsledku môže byť nakazený.
Dúfajme že vďaka prijatým opatreniam to tak bude.
https://www.hockeyslovakia.sk/userfiles/file…(3) (1).pdf&sa=U&ved=2ahUKEwja6LjnwMToAhXM16QK HbwOBUwQFjAAegQIAhAB&usg=AOvVaw0wWUK7Ggj4brOKU MB1gh9Q
Článok 4.6
Súťažný poriadok počítal s nedohranim súťaže a v zmysle toho titul udelili.
Teraz keď už nakazili stovky ďalších je im to na ho.no
Zajtra sa Matovič rozhodne že si bude po večeroch čítať tvoje SMS. Že je to protiprávne ? Koho to dnes trápi, veď zasiahla vyššia moc.
Keď už chaos, tak dokonalý. Rozpor s platnym súťažným poriadkom nikomu neprekáža? A vraj žijeme v právnom štáte. Keď už, mali najskôr odsúhlasiť zmenu súťažného poriadku, ale tu na zákony každý kašle. Bystrica titul totiž dostala presne v zmysle platných pravidiel a súťažného poriadku. Či to bolo morálne v poriadku, o tom sa viedla polemika, ale odobratie titulu oporu v žiadnom právnom dokumente nemá. Som zvedavý čím to budú obhajovať.
To znamená že sankcie bude treba rozšíriť. Ešte stále majú z čoho tí Rusaci dávať.
Na začiatku spravila vláda chybu že policajtom nenariadili dôsledne zaevidovať každého kto prekročil hranice. Televízie boli plné reportáži kde sa ľudia smiali že policajt si len pozrel pásy a keď zistil že ide o SK občanov pustil ich ďalej. A tích čo hranice prešli pešo nekontrolovali vôbec, lebo to nik do rozkazu nenapísal. Vtipy o inteligencii policajtov sa ukázali v kritickom čase ako pravdivé. A títo ľudia potom cestovali po celom Slovensku a roznášali nákazu. Viezli sa vo vlakoch, autobusoch, nakupovali, samozrejme ešte bez rúšok a navštevovali známych ktorých dlho nevideli. A zďaleka nielen Romale.
Kolektívna karanténe nie je trest, ale nutnosť a prevencia na ochranu ostatných.
Ešte pred voľbami vykrikoval aby Pelleho vláda už nič nerobila len svietila. Teraz ju kritizuje že ho poslúchli.
Odporúčame