Veľké firmy prvá pomoc vlády sklamala. Hrozia prepúšťaním
Ešte stoja len pár dní a už nariekajú. Technický štátu môže byť jedno či podporí zamestnanca na pracovisku alebo mu vyplatí podporu v nezamestnanosti. Čo je však nebezpečnejšie, je že firmy požadujú aj zmeny zákonov o konkurze a exekuciach. Ľahko by sa potom mohlo stať, že štátna podpora by sa niekde "stratila". Tiež by mohlo dôjsť k tomu že veľké firmy by zneužívali svoju pozíciu voči subdodávateľom ktorým by neplatili až by ich položili. Osobne by som podporoval riešenie, že by štát nedával dotácie firmám, ale prostredníctvom sociálnej poisťovne by priamo čiastočne dorovnaval mzdy zamestnancom, ktorí by pracovali na kratšie úväzky . Teda dotoval by čistú mzdu určitou obdobou dávky v nezamestnanosti. Napr. zamestnávateľ by platil 50% mzdy a štát 50% podpory prinaleziacej danému zamestnancovi. Treba si uvedomiť, že firmy stoja nie pre koronavirus, ale preto, že nemajú odbyt. A keďže dlhšie ohlasovaná hospodárska kríza je tu, určite nebude trvať mesiace, ale roky.