Biela kniha o budúcnosti Európy
V Bielej knihe sa nic nehovori o rozpade EU. Hoci uz Nemci, Francuzi, Spanieli i Taliani nejake jednania mali i vyhlasenia, akosi sa tomu nik nevenuje.
Oni su zastancami Europa c.3 viacrychlostna EU spolocne bezp.jednotky, spol.mena s moznostou i narodnej, harmonizacia tech.noriem, prepojenie databaz, spolocne vedenie pri potierani kriminality ..... za koalicii ochotnych sa vyslovila i Marine Le Pen po spolocnej schodzke s Hoferom, Wildersom, Petry, hoci to podmienovala referendom.
Vo vyhlaseni uviedla, ze anglosasky svet sa prebudil a mal by sa i zvysok kontinentalnej Europy.
Co bude, ak by sa EU rozpadla, Biela kniha nehovori a ani anglosasky svet.
Takze nasi politici by mali by mali predostriet nejake alternativy dalsieho fungovania.
Obavam sa, ze ziadne nemaju a vzhladom k zakladatelom V3 - havel, walesa, teraz V4, vo sfere vplyvu usa zostaneme i nadalej. Takze o nejakej samostatnej zahr.politike hovorit nemozno.