Odborov ma vyssi dochodok!
Tak sa spravaju socialne a demokraticke krajiny.
V USA je to ako v otrokarskej spolocnosti.
Odbory su partnerom zamestnavatela nie nepriatelom. Su hovorcom zamestnancov a so zamestnavatelom vytvaraju uspokojive prac. podmienky.
Stat moze zabezpecovat pre svojich obcanov dobry servis, len ked ma na to dost financii.
Len priklad, podla statistiky z roku 2015.
V Rakusku odvedu zamestnanci na daniach a odvodoch v priemere cca 1200€ v Nemecku ci Svedsku este viac.
U nas necelych 200€ !
Rakusko ma tak 6 nasobne viac penazi na ospokojenie potrieb obcanov ako SR!
V Rakusku, Nemecku, teda v zapadnych krajinach, zamestnavatelia davaju na platy zamestnancov 50 a viac % HDP.
U nas je to 38%. Za nami su len Rumuni a Bulhari.
To ma dalsi vplyv na podnikanie aj na verejne financie.
Ked maju ludia viac penazi, viac nakupuju, podnikatelia viac zarobia.
Kolobeh penazi sa nesmie zastavit. Ak ale peniaze z kolobehu sa odleju do inych krajin, tak v nasom budu chybat.
.atd...

