SNP bolo rovnaké povstanie proti okupantom, ako je v súčasnosti ANP(afgánske národné povstanie). Rozdiel je len v tom, že u nás od r 2004, ako sme vstúpili do EÚ sa tomu hovorí povstanie proti nacistom (dovtedy to bolo protinemecké).
V Afganistane to je protiusácke povstanie a vyhnali okupanta z krajiny.

