Der Spiegel: Na summite EÚ hrozí stret medzi Merkelovou a V4
Jednoduché riešenie. NATO(Amíci) už majú lode v Stredozemnom mori teraz už oficiálne, takže nalodených migrantov z Afriky môžu odviesť rovno do Hamburgu(doteraz to robili načierno a vyloďovali ich v Turecku, kde z nich vyrobili Sýrčanov). Ďalších migrantov z Afganistanu, Iraku a pod, ktorý sa tiež v Turecku prerábajú na Sýrčanov, pretože z Iraku a Afganistanu by predsa neutekali, keďže je tam už Amíkmi dosadená demokracia by mohli nalodiť v Turecku a odviesť tiež rovno do Hamburgu.
Lenže otázka asi stojí, čo na to Amíci? Oni asi chcú, aby tí migranti pochodovali cez tie krajiny Európy, ako ten vojenský konvoj, čo sa presúval z Nemecka cez Česko a Slovensko do Maďarska. Alebo konvoj z Lotyšska, cez Litvu Poľsko a Česko do Nemecka, čo vtedy bolo ľúto Bútorovi, že to nestrihli aj cez Slovensko.
No a pritom ten konvoj z Lotyšska môhol byť pohodlne prepravený po mori.