Ako Slovák Gustáv Husák dobyl Pražský hrad
Ja som to nenapísal preto, aby som zhadzoval Husáka, alebo tú dobu, ten režim. Napísal som to, lebo to tam napísané tak bolo.
Ale povedzme si otvorene. Vtedy sme tiež nadávali po krčmách na Husáka, Štrougala, Colotku, Lenárta ai. Tak ako teraz nadávame na súčasných politikov. A keď to teraz porovnávame, tak tí minulí boli proti týmto súčasným iba ovečky.
V Česku v tom čase bežal vtip(názor?). Pýtali sa, že kto spí na hoteli pri pracovnej ceste Čs papalášov do Bratislavy ? Vraj iba Štrougal, lebo ostatní spia doma.