Všeko máš z cesty, no k tomu obrábaniu pôdy. Nedá sa EU to zakázala. EU dala kvôty nielen na utečencov, ale aj na poľnohospodársku pôdu. Ako zahlásil Dlouhý po nástupe za ministra"Polovinu polnohospodárskej pudy zalesnit a zalúčnit", tak to sa stalo vstupom do EU. A nie polovica, ale 80% sa prestala obrábať. EU dáva poľnohospodárskym podnikom dotácie na "nepestovanie". Naopak v susednom Rakúsku tie dotácie na pestovanie od EU sú.


