Rusko zvyšuje dodávky ropy do Činy. To znamená, že z lacnej energie bude miesto EU teraz profitovať Čina.
Toto určite neteší ekonómov EU, pretože konkurenta Európy - Činu to posilni a naopak EU oslabí. EU nikde nekúpi lacnejšiu ropu ako z Ruska.
Rusko to bude stat čiastočne zníženie príjmov, ale EU to bude stat možno dvojnásobok výdavkov. Ako sa ukazuje, žiadny dodávateľ včetne User nie je ochotný dávať zľavu EU, práve naopak zvyšuje cenu.


