Kazdy rezim uznava len sam seba, aj sucasny oligarchicky kapitalizmus." Komunizmus je postaveny na okradnuti vsetkych o vsetko hmotne aj duchovne" to je co za floskula? Kultura v nasom state rapidne po 89 klesla a zglajchlajstela na povrchnost. to myslym snad uznas. Vzdelanie upadlo a co je najhorsie stratili sme ako spolocnost schopnosti ktore sme mali, dnes uz by sme pravdepodobne Gabcikovo nevybudovali a nedokazeme naprojektovat a postavit cestny tunel ci most ce zrieku. Fabriky az na vynimky nedokazu produkovat vlastnu zlozitejsiu vyrobu, pretoze uz nie su ludia, ktori by to dokazali. Co sa tyka spokojnosti ludi so svojim zivotom, potom sa staci pozriet okolo seba "ludia sa neusmievaju, vyhybaju sa jeden druhemu a panuje medzi niminevrazivost a pokrytectvo. Viera bola ciastocne potlacovana co nebolo dobre. Sloboda je nieco o com kazdy rozprava, ale ten pojem je filozoficky a kazdy si ju predstavuje inak, takze dnes je to skor gycovita floskula, podobna tvojej vete vmojom uvode.


