To su take mudrosti o nicom, medveda videli 50 metrov od mojho domu a tam kde som si to nevedel predstavit, kde sa hravali male deti.
To su take mudrosti o nicom, medveda videli 50 metrov od mojho domu a tam kde som si to nevedel predstavit, kde sa hravali male deti.
Par poznamok:
1. ide o 3napadnutie cloveka medvedom v priebehu tejto jari.
2. V r. 1984 sa v oblasti Mala Fatra stratil clovek, pri dalsom patrani po nom sa v okoli kde sa pohyboval nasli medvedie stopy a do dnes sa nenasiel.
3. Medvede sa pohybuju uz vsade na Slovensku i ked vacsinou v lesoch, dostavaju sa aj do oblasti kde lesy nie su, cize nik nemoze zarucit kde dnes medveda nestretnete. Asi pred dvomi rokmy som cital clanok o monitorovani medveda pomocou naramku, ktory v priebehu roka presiel zo Zapadnych Tatier presiel do Madarska az 100 km do nasich hranic a od tial presiel na Ukrajinu.
4. Medved je selma ktora utoci tak, ze ide zubami vacsinou obeti po krkoch, cize to ze obet prezije je jej stastie
Ja som si myslel ze Ribar robil sykorkam pravnika a pritom on bol pistolnik.
"A potom, ujo Viagra nebol obvinený a on nebol Róm! On pravdepodobne hovorí vždy pravdu, a len a len pravdu!" ... Take keci, pretoze Heraka obvinili a podali trestne oznamenie 3 obete jeho zvratenych chutok, a na pana Richtera nik nepodal trestne oznamenie a obvinili ho tak akurat diskutujuci Matovicovych priaznivcov za to ze mal pri autonehode u seba kondom a viagru..
Tu je pekny priklad idiocie pravicoveho "intelektuala", ked porovnava pana Richtera, ktoreho nik z nicoho neobvinil okrem privrzencov sucasnej koalicie s konstrukciou ak mal pri autonehode kondom vo vacku, tak musel ist niekoho znasilnit, oproti 3 obetiam (podotykam maloletym) ktore podali zalobu na policii za sexualne zneuzitie na ich uchylneho poslanca.
Viete kolko bolo postavenych fabrik pred r-1945? Skoro vsetky fabriky z tejto doby boli znarodnene prezidentom Benesom v tzv Benesovych dekretoch a to este pred nastupom KSC. Slovensko bolo cisto urbanisticka krajina kde mozno 70% obyvatelstva zilo z pody. Takmer vsetky znarodnene fabriky boli za 40 rokov zveladovane a rozvyjane. Po r.1989 vsak skoncili v privatizaciach a prezilo ich len zopar.
Iba mi nejde do hlavy, ze preco autori dokumentu nespomenuli Edwarda Snowdena.
Husakove deti sklamali, patrim medzi nich a musim povedat, ze generacie pred nami dokazali viac, my sme dokonca nedokazali udrzat liniu rastu z vedomostneho, technickeho,,kulturneho, sportoveho hladiska vo svetovom meradle a ustupili z pozicii, ktore sme mali.,Najhorsie na tom je ze sme sa v ociach ostatnych vyspelejsich narodov stali menejcenny a to je vina nas 70-tnikov, na ktorych sa po 89 upierali ostatni ako na budovatelov noveho statu a pritom z nas sa stali sebci. Mam ale vieru, ze mileniali toho dokazu viac. .
Po amnestii sa pocet vrazd zdvojnasobil a policia nestihala vysetrovat ostatnu zavaznu kriminalitu-
Chudaci nasi statocni vojaci, ako to podporovali slavnu armadu USA, ked to vypada na zbesili utek.
Je pravda, ze kvalita hracov po odchode "zlatej generacie" je uplne inde, ale nerozumiem, preco sa tym padom nemeni aj styl nasej hry. Ved v hokeji je dokazane, ze aj muzstvo bez hviezd dokaze primeranou taktikou porazit lepsie muzstvo.Je napriklad nepochopitelne, ze 30 rokov hrame s cechmi stylom o ktorom rozpravaju, ze im vyhovuje a my ho nezmenime, aj ked 30 rokov vidime, ze im nevyhovuje obranna hra napr. aku predviedlo proti nim Dansko.
Osobne som pisal Schutzovi zo SME, aby sa vyjadril k clankom, ktore pisal pri napadnuti Iraku, kde nabadal k tomu, aby sa k agresorovi pripojila aj nasa armada s argumentom, ze pomozme nasmu velkemu priatelovi a dokaz o ZHN nepotrebujeme, pretoze priatelia si doveruju. Jeho konaanie podla mna malo znaky trestneho cinu.
Daniel Lipsic by podla pravnych predpisov SR, mal byt vezen, ale "nasa druzina" s neho spravila specialneho prokuratora, tak kto sa cuduje, ze na Slovensku je v rozklade policia, prokuratura,sudy. Ved je to horsie ako v bananovej republike a stat je v absolutnom rozklade.
Dakujem pan velvyslanec za vas prispevok, ale vase chapanie konfliktu je tiez jednostranne. Ak by chcel Hamas branit obyvatelov Gazy, musel by zabezpecit obranu uzemia, aspon v takom meradle ako ma Izrael, pretoze vsak nema protivzdusnu obranu,bolo obyvatelstvo vystavene utokom Izraelskeho letectva, ktore bombardovali objekty ktore nemali vojensky charakter. Preto nemozno hovorit o odsudenom,ktory stoji pred popravciou catou, ze s nimi vedie prestrelku.
Zabudas co predchadzalo VOSR v Rusku, bola to 1 sv. vojna, ktora bola kapitalistami rozputana a podporovana, masakrovala obyvatelstvo celeho sveta. Ved este dnes najdes v kazdej dedine na Slovensku pomnik obeti, ktori boli z radov obycajneho obyvatelstva, vyssie vrstvy sa bojov nezucastnili. V povojnovom Nemecku boli komunisti masakrovany horsie ako židia a velkokapital v tom podporoval Hitlera. Keby nie Stalina a jeho az krvilacnej neustupnosti, tak Hitler by sa dostal k ropnym zdrojom a ostatnym surovinam. Nemci by na okupovanych uzemiach zaviedli velkovyrobu na ktoru by USA nedokazali odpovedat (vieme ze Nemci su velmi schopni organizatori), cim by ovladli cely svet so socialnym inzinierstvom ktore sinevieme ani v najhorsich snoch predstavit.
Demokracia je vysadou chudobnych, avsak masovokomunikacne prostriedky maju v rukach bohati ludia a snazia sa cez ne ovplivnovat chudobnych k svojim cielom. Komunizmus bolo povstanie chudobnych pre podmienky v ktorych zili a pracovali, svoju ulohu splnil a donutil kapitalistov zmiernit podmienky zamestnancov. Opodstatnenie Marxoveho ucenia existovalo, ved v Anglicku 19 str. desatrocne deti boli pracovne zneuzivane v otrasnych podmienkach. Navrat k Marxovy je stale aktualny, ale v sucasnosti je spolocnost v rozklade a tak sa kazdy radcej uzatvara sam do seba.
Deti mozu podporovat svojich rodicov zo svojej mzdy, ale v tomto pripade odklanaju odvody zo mzdy urcene na dochodok v I piliery. Ako priklad bezdetny clovek dnes plati najvacsie dan,. plati si 18% v I.priebeznom pilery do socialnej poistovne z ktoreho sa solidarne platia dochodky sucasnym dochodcom. Iny clovek majuci niekolko deti (ale predovsetkym zijucich rodicov, pretoze rodicov prdpokladam ma kazdy z nas) ma znizeny zaklad dane, ma II. sukromny pilier do ktoreho odvadza 6% a do priebezneho systemu plati 12%, Ak by "podporoval" svojich rodicov 4,5 % z priebezneho systemu, tak v podstate jeho prispevok socialnej poistovni je 8,5 % oproti bezdetnemu 18%.
Nechapem, ze clovek ako Miklos ma odvahu po tom co nam zverejnili Gorilu hovorit nieco o uspesnej reforme, nazveme to pravym pomenovanim "uspesne rozkradanie verejnych financii".A nesmieme zabudnut ani na odliv financii zo Slovenska v prospech americkej burzy cennych papierov (tzv. dochodkova reforma), ktorymi dotujeme ekonomiku USA a ako spravne podotkol pan Repa, aj tento odliv sposobil nase skryte dlhy v zdravotnictve, skolstve, dopravan infrastruktura, a ine dolerite piliere zivota v spolocnosti.
Ale zasluzi.
V tomto state mizne stredna trieda a bohati sa nehodlaju delit zo svojim majetkom, takze stat kolabuje. Dlhodobo sa hovori o zvysovani majetkovych dani, teda dan z dedicstva, z akcii a dividend, z financci v bankovych a nebankovych subjektov, z prevodu nehnutelnosti. o zrealneni majetkovych dani podla skutocnej (trhovej) hodnoty majetku. Ako priklad platenia dani z nehnutelnosti v tzv milionarskej stvrti, maju dan z pozemkov upravenu tak ze pod domom maju pozemok F -zastavane plochy a nadvoria a ostatnu cast maju vedenu ako pozemok A - orna poda z minimalnou danou, kde maju popostavovane bazeny, tenisove kurty a pod.
Odporúčame