hranol, prečítaj si článok Tichý biznis lekární ide na úkor pacienta
Zlatica Beňová, Pravda | 08.05.2013
a zistíš,že sú to aj lekárne,ktoré predávajú lieky priekupníkom
Aj podľa informácií Slovenskej lekárnickej komory lieky distribučným spoločnostiam predáva približne polovica lekární.Množia sa distribučné firmy,zneužívajúce voľný pohyb tovaru v EÚ,ktoré sa zameriavajú len na skupovanie liekov a ich následný vývoz na nemecké,britské,české,rakúske či severské trhy
a o tých cenách,čo píšeš,tak každý,kto skončil aspoň ŽŠ,pozná maloobchodnú,veľkoobchodnú cenu,pozná,čo je to výrobná a predajná cena
takže svojimi vedomosťami si ma vobec neohúril.To už vie aj moja neter,a má len 14 rokov
Tu ide o to,že lekárnici,ako aj veľkosklady kvoli zisku sú ochotní predať leiky,ktoré sú určené našim pacientom,a nezáleží na tom,že liek je moj,až si ho zaplatím,ako píšeš
Distribúcia liekov do lekárné sa robí na základe objednávky lekární,ktoré vedia,aké lieky si u nich ich klienti kupujú na recept.


