Už krátko po teroristických útokoch na newyorské dvojičky a washingtonský Pentagón sa vyrojilo veľké množstvo konšpiračných teórií o tom, že za útokmi nestojí al-Káida, ale úplne niekto iný. Dokonca podľa The New York Times verí oficiálnej verzii, že vinníkom je al-Káida, len 16 percent Američanov! Ostatní sú presvedčení, že za útokmi stojí americká vláda. Prečo? Určite si každý spomenie na bývalého amerického prezidenta Georgea W. Busha, ktorý v čase útoku na dvojičky, sedel v jednej z tried základnej školy na Floride, keď k nemu pristúpil jeho šéf úradu Andrew Card, ktorý mu niečo pošepkal. To niečo, bola práve správa o teroristických útokoch priamo v New Yorku.To, ako sa Bush pri šokujúcej správe tváril, a aj to, že pokračoval ďalej v čítaní rozprávky pre školákov, svedčilo o tom, že o tom už musel vedieť, inak by sa nechoval tak pokojne. Aspoň toto si myslia pochybovači o útokoch
Ďalšie pochybnosti opäť nahrali pochybovačom.

