Nuž, nakoľko na Slovensku je stále a bude stále málo pracovných miest, neostane nám a našim deťom nič iné, len opäť sa pobrať do sveta a robiť tam gastarbaitrov ....a zase si zaspievame, ako naši dedovia a pradedovia, v 30 rokoch minulého storočia : Pretože táto vláda a naši a zahraniční podnikatelia z nás chcú opäť urobiť vandrovníkov za prácou...
Keď sa Slovák od svej vlasti odberal
1.
Keď sa Slovák od svej vlasti odberal,
na Kriváni, na tom vŕšku zavolal.
Na Kriváni, na tom vŕšku ešte raz,
ozýva sa po doline smutný hlas.
2.
Zbohom, zbohom ty Kriváne vysoký,
či sa ešte uvidíme cez roky.
Za rok za dva, za tri môjho trápenia,
či ťa ešte oči moje uvidia.
3.
Zbohom otec, zbohom mati, sestra, brat,
ja už musím ísť do sveta vandrovať.
Za rok, za dva až sa vrátim na Kriváň,
vitaj, vitaj premilený rodný kraj.


