oprava - ,...predať aj svoje svedomie.....
Tomasela,
opäť sa potvrdilo to, čo som už viackrát napísal - / a pritom nie som ficovolič-- /
- a to je nasledovné : V záujme dovládnutia a v záujme zachovania si " válovov " táto vláda urobí všetko, aby vládla a aby sa ešte raz poriadne nabalila ...
V tomto záujme je schopná všetkého - preať aj svoje svedomie, ...
Vedia o ňom v Science, New York Times i v NASA.Výsledky jeho bádania môžu pomôcť človeku prežiť vo vesmíre dlhší čas pomocou rastlín. Uznávaný slovenský biogenetik MARTIN HAJDUCH skúma aj t, ako sa semienko chráni pred rádioaktivitou
Práve výskumom rastlín a ich semien z okolia Černobyľa sa zaoberá tím slovensko-ukrajinských vedcov. Pod vedením Martina Hajducha zistili, že rastliny sa dokážu prispôsobiť a prežiť.Darí sa im dokonca v zamorenej,rádioaktívnej pôde.Medzinárodný tím sa snaží zistiť,ako sa rastliny prispôsobujú rádioaktivite. Rastliny, ktoré aj po obrovskej jadrovej katastrofe z černobyľskej oblasti nikdy nezmizli. Na políčkach preto vedci skúmajú aj semená sóje a ľanu.
„Semená nie sú rádioaktívne, ale zvyšok rastliny je," zdôrazňuje Hajduch. „Rastliny si chránia budúce generácie rastlín. Toto sme potvrdili."
zistili, že rastliny žijúce v kontaminovanej pôde produkujú trochu iné množstvá proteínov. Viac napríklad betaínu, ktorý slúži na ochranu pred rádioaktivitou.
Ivetka radičovie = marioneta v rukách Mikiho a Ivanka
pre tých, čo nevedia, čo resp kto je marioneta - marioneta je bábka vedená zhora ,Marioneta, bábka, ovládaná, resp. vodená zvrchu pomocou nití alebo vodiaceho drôtu (i v kombinácii oboch),za ktorú rozpráva bábkoherec - v našom ponímaní Ivanko a Mikinko...
A preto je celá vláda / ale aj Parlament / - veľkým divadlom - za ktoré platíme My všetci
Aj v novej súťaži bude podľa Matoviča víťazom firma okresného predsedu SDKÚ Ondreja Ščurku. "To musí byť jasné každému, kto má IQ vyššie ako hojdajúci koník. Nezdá sa nám fér, že pokračujeme v súťaži," uviedol.
Hoci Matoviča nemusím..., ale aspoň jeden poslanec NR SR povie otvorene, čo si myslí o "kšeftoch " SDKÚ DS
Premiérka Iveta Radičová definitívne prehrala súboj s ministrom financií Ivanom Miklošom. Ivanko si v SDKÚ presadil, že o osude "svojho" priateľa, riaditeľa Daňového riaditeľstva Miroslava Mikulčíka bude rozhodovať len on.
Ivetka nám, občanom SR dokázala, že klientelizmus v SDKU je silnejší než ona,
Bože, nedopusť žiť v epoche zmien! Zmeny vedú vždy len k horšiemu – tvrdili pred tisíckami rokov čínski mudrci
A my, ktorí dnes zažívame tieto zmeny k horšiemu, nemáme ako namietať voči múdrym Číňanom.
Pravda, so zmenami k horšiemu sa ľudia dokážu zmieriť, ak neohrozujú ich samotný život. Horšie je, keď podstatou zmien sa stáva prerušenie života, teda umieranie.
Keďže sa nedarí " povstalcom " ani za pomoci NATO získať kontrolu nad dianim v Líbyi, niekoľko dní sa dokonca neobjavovali ani "doležité" správy o vojenských úspechoch Kaddáfiho armády ...
Až teraz je dôvod písať --- pretože Briti idú "pomôcť" povstalcom - organizovať a riadiť útoky ...
Anglia a Francúzsko nakoniec skončia tak, že sa proti nim obráti útok Kaddáfimu oddaných vohjakov, a francúzske a britské mestá sa stanú terčom ich útokov / povedané rétorikou USA - "atentátov " /
Ale - ako sa vraví - Kto seje vietor, zožne búrku...
Dzurinda aj Mikloš to vedia veľmi dobre, a preto PRESADILI KONTROLU DAŇOVÉHO RIADITEĽSTVA NKÚ --
PRETOŽE VEDIA, ŽE VRANA VRANE OČI NEVYKOLE ....
NKÚ napíše všetko tak, aby bolo DOBRE ----pre SDKÚ DS ---
Zároveň však Dzirinda a Mikloš ukázali Ivetke radičovie, že NIE ONA ROZHODUJE O NICH, ALE ŽE ONI ROZHODUJÚ O NEJ....
Ivetka a aj Miki s Ivankom si myslia, že pokiaľ NKÚ urobí previerku na ´U, že občania na kauzu zabudnú, a všetko sa im v tichosti prepečie - okrem straty dôvery Ivetky u voličov ako aj všetkých občanov...
Nakoniec to dopadne tak, že
Ostane aj vlk sýty - aj baran celý..
Ivetka požiada NKÚ o preverenie , a keď dostane výsledky, ktoré " potvrdia" Ivankovu "pravdu", povie ---
Dostalo sa mi vysvetlenia a odvolávam, čo som povedala a vravím to, čo mi povedali....
toto som napísal ráno, o 8:16 hod.na článok - Radičová alebo Mikloš?
kaplan mi vtedy odpísal " ...viac ako nepravdepodobný scenár...
nuž, ateraj je to už jasné... počkajú na rozhodnutie NKÚ - kaplanko, nepoznáš "svojich " chlebodarcov klamárov..
pokračovanie 5
Na druhej strane, pomaly oficiálna účasť USA na tomto separatizme režírovanom hŕstkou bohatých nespokojných rodín je opäť raz potvrdením drzého zasahovania do vecí iných krajín, bez ohľadu na možné následky.
Pre veľkého brata sú predsa hlavné strategické záujmy. Na tie desiatky tisíc mŕtvych, ktoré zanechali občianské vojny a prevraty v Latinskej Amerike v posledných desaťročiach, na ktorých sa USA viac ako aktívne podieľalo, predsa už všetci zabudli..
Takže, tak, timpe, najväčším zloči n com sveta ostávajú USa a ich CIA, prostredníctvom ktorej rozbíjajú - ničia - nepriateľské režimy - a keď to nestačí, nastúpi armáda...
Aj taká je pravda o Tebou vysnívanej krajine, a o kapitalizme...Ty to vieš, ale nechceš si to pripustiť.. lebo by bolo po Tvojich ideáloch..
pokračovanie 4
Stojí za jej rozdelením, za osamostatnením Čiernej Hory, ale hlavnú úlohu zohral najmä pri odtrhnutí Kosova.
Pri hesle "Kosovo je Srbsko", ktoré u nás dnes tak často zaznieva, sa asi tento diplomat asi len milo pousmeje. Vie prečo.
So srbsko-kosovským scenárom nastúpil v Bolívii, kde v spolupráci s rodinnými klanmi v provincii Santa Cruz, kde majú najväčší vplyv, vyhlásili na 4.mája 2008 referendum o autonómii. V atmosfére strachu, možných perzekúcií odporcov, žiadnej diskusie, a totálneho mediálneho nátlaku (tlač a TV patrí klanom), sa má v nedeľu uskutočniť referendum, o ktorom vláda tvrdí, že je aj tak protiústavné.
V horšom prípade môže zasiahnúť armáda, a môže dôjsť k násilnostiam, v ešte horšom k ozbojenému konfliktu, či občianskej vojne.
Morales má podporu Cháveza, ktorý vyhlásil aj niečo o vojenskej pomoci ak bude potreba.
pokračovanie 3
Latifundisti sa nechcú vzdať ani 1m2,aj napriek tomu, že veľká časť pôdy leží neobrábaná.
Podľa štatistík pritom 100 najbohatších rodín vlastní 25 miliónov hektárov (ktoré mnohokrát zadarmo dostali od diktátora Bánzera), zatiaľ čo 2 milióny roľníkov obhospodaruje len 5 miliónov hektárov, a častokrát ide o "vyčerpanú" a už neproduktívnu pôdu.
Problém sa volá "expert na dezintegráciu"
Bohaté rodiny, ktoré sa cítia ohrozené a nechcú stratiť vplyv, prešli do ofenzívy. Na pomoc v boji proti Moralesovi, ktorý sa netají sympatiami k Chávezovi, a je za budovanie socializmu v krajine, sa ponúkol niekto, kto medzičasom tiež stratil v regióne vplyv. Áno, veľký brat z Washingtonu. Na a m e r i c k ú ambasádu došiel nový "diplomat", Philip Goldberg.Ak je Ti jeho menoznáme, tak preto,lebo posledné roky tento americký"expert na dezintegráciu" strávil v bývalej Juhoslávii. Jeho úlohou tam bolo Juhosláviu čo najviac rozdrobiť, čo sa mu dosť dobre podarilo.
pokračovanie 2
Paradoxne mu k zvoleniu za prezidenta pomohol páve americký veľvyslanec v Bolívii, ktorý pred voľbami všade vyhlasoval, ako sú USA proti Moralesovi, a ako v prípade jeho zvolenia Bolívia pocíti následky. Jeho "snahu" ocenili bolívijčania tak, že v rebríčkoch popularity Morales vystrelil zo štvrtého miesta na prvé a voľby vyhral.
Ako prvý prezident indiánskeho pôvodu.
Domáca oligarchia, ktorá jeho nástupom stratila vplyv nevie zniesť aj jeho pôvod. V oblastiach, kde dominujú bohatí latifundisti, a kde na ich poliach pracujú chudobní roľníci a indiáni, je normálne, že sa z ich strany dopočujete vyhlásenia o tom, že "život kravy má nich väčšiu cenu, ako život indiána ktorý na ich poli pracuje". to bola realita v roku 2008.
V decembri 2007 bola schválená ústava, ktorá limituje veľkosť pozemkov latifundistov na 10 000 hektárov.
pokračovanie: 1
Po tomto incidente sa jeho rétorika voči USA logicky pritvrdila. Tažko sa budujú bratské a láskavé vzťahy s niekym, kto vám pripraví štátny prevrat.
Situácia v chudobnej Bolívii je zložitejšia.
Evo Morales, demokraticky zvolený prezident, je vo funkcii len dva roky a pár mesiacov. V krajina, ktorá je jednou z najchudobnejších na kontinente, bola ešte donedávna takmer všetka moc v štáte sústredená v rukách asi stovky najsilnejších rodinných klanov. Tie ovládajú priemysel, bankovníctvo, poľnohospodárstvo, a hlavne všetky vplyvné médiá v krajine.
Vplyv týchto rodín enormne vzrástol po roku 1971, kedy k moci nastúpil diktátor Hugo Bánzer, s ktorým tieto rodiny vychádzali "viac ako priateľsky". Odmenou im boli štátne zakázky, či hlavne nekonečné hektáre úrodnej pôdy, ktoré od štátu získavali prakticky za nič. Dá sa povedať že aj "za priateľstvo", alebo "oddanosť režimu".
Situácia sa pre nich dramaticky zmenila, keď k moci nastúpil Evo Morales.
a teraz si prečítaj toto.
Puč z apríla 2004 proti Chávezovi, ktorý USA uskutočnilo, prebiehal podľa klasického scenára. CIA najprv pripravilo domáce "neziskové" organizácie, vytvorili, vyškolili a vyfinancovali "prirodzenú demokratickú opozíciu", a za pomoci médií (z ktorých 90% v krajine vysielalo a vysiela proti Chávezovi), najmä neskôr obmedzenej RCTV, puč spustili hneď ako Chávez opustil Caracas. Podarilo sa im ho odstaviť, za pár hodín dostali oficiálne uznanie novej pučistickej vlády od samotnej Condoleezy a administratívy USA, ktorá novej "vláde" poblahoželala, ale mali smolu. Ľudia si to tak nepredstavovali.
Do ulíc hlavného mesta vtedy vyšlo niečo cez 2 milióny nespokojných venezuelčanov, a po masívnych demonštráciách bol Chávez po 47 hodinách späť vo funkcii.
Trapas a fiasko americkej administratívy bol medzinárodný, o to bola väčšia radosť domácich keď sa Chávez triumfálne vátil späť.
timpe, nevravím, že verím komunistom,
ale Ty si ako ten býk v koride, ktorý sa ženie len a len za tou " červenou " pláštenkou a nepozerá sa do ľava a do prava -
Ja som myslel filmársku spoločnosť, ktorá nafilmovala Kubu - tak, aby to vyznelo , že Kuba je samá ošarpaná chalupa..
Ale Kuba to sú aj mestá a dediny, ktoré sú na úrovni....
Ty píšeš tak, že keby som si ja, a ešte mnoho ďaľších mali utvoriť obraz o USA podľa filmov z černošských štvrtí - tak tiež povieme, že USA je ...
Ale Ty si si vytvoril obraz o USA a ďaľších západných krajinách podľa filmov z Miami , a štvrtí ako Beverly Hills atd..
Nechceš vidieť realitu Kuby, ani úplnú realitu kapitalistického sveta...
Tebe vyhovuje len to, čo chceš, aby Ti vyhovovalo... nad iným zatváraš oči..
neviem, čo si robil za socializmu, / asi si sa noril okolo roku 1955-1957 / - ale muselo Ťa to poriadne poznačiť, keď ešte aj dnes máš pred očami len a len to zlé a nechceš vidieť aj pozitíva, čo tu boli za bývalého režimu
Analytici agentúry podčiarkujú, že od začiatku súčasnej krízy už uplynulo vyše 2 rokov a americká vláda ešte nemá ani presný a podporený oboma stranami plán vyriešenia rozpočtových problémov, ani spoločnú stratégiu na dlhodobú perspektívu.
V apríli súčasného roka činil celkový objem národného dlhu USA skoro 14 triliónov dolárov
a priblížil sa k hranici 100 % z HDP.
Pokiaľ sa neprijmú Zákonné opatrenia o bankách, o maximálnych poplatkoch, či úrokoch a pod, tak bankovú daň nakoniec prostredníctvom zvýšených poplatkov za transakcie, za výber peňazí, cez úroky nakoniec aj tak zaplatíme všetci - majitelia bankových účtov -
Predsa bankári kvôli bankovej dani neprídu o časť plánovaného zisku....
Preto nestačí len zákonom nariadiť bankovú daň, ale je potrebné - nutné - vymedziť práva apovinnosti bánk a ich klientov, aby nás banky viacej nezdierali, ako doteraz
timpe, si ...
povedz, ktorá spoločnosť uviedla ten film o Kube ???
Lebo aj ja som videl "dokumentárny " film o Slovensku, ktorý natočili nemecký filmári, a čuduj sa svete, videl som tam, že slováci žijú v chatrčiach, bez pitnej vody, a sú špinaví a " čierni "
A odrazu som zistil, že tiežfilmári, aby ukázali "krásy a kultúru " Slovenska, natočili 85% filmu v cigánskych osadách...
timpe, minule si písal, že už máš 50 rokov, nuž, mal by si vedieť, že " oficiálnej" propagande USa a ďaľších západných krajín nemôžeš veriť -- to by si už za tých 50 rokov mal vedieť
Odporúčame