Všetky strany chcú dobro pre klienta, k dohode nedospeli
keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú......
To isté robia politici voči občanom pred voľbami - najprv nasľubujú a potom, ak sa dostanú do Parlamentu, resp. do vlády, odrazu - všetci vytriezvejú a povedia - nedá sa, výpadok financií by bol vysoký, nevedeli sme, akú sekeru nám zanechali predchodcovia - atd.
Všetky strany chcú dobro pre občana - avšak, mali by byť konkrétní : pre ktorých občanov chcú to najlepšie ??
pre občana podnikateľa ?
pre občana zamestnanca / námedzne pracujúceho / ?
pre občana nezamestnaného?
pre občana odkázaného na sociálku ?
pre zdravého, alebo chorého občana?
A tu sa ukazujú rozdiely v programoch jednotlivých strán !! Pravicové vlády najpr chcú dobro podnikateľov, ľavicové strany dobro pracujúcich
Kto má teda pravdu ??
Ani jedna strana !! všetkým ide najpr o dobro svoje - a potom dobro členov strany a až potom dobro pre ostatných občanov
Otázne je, čo je menšie zlo a ktoré teda zvoliť