Zistili sme, kde sa na Slovensku dajú najlahšie kúpiť drogy.
Mne sa zdá posolstvo tohto blogu natoľko silné, že som sa k nemu musela vrátiť. Neviem si predstaviť, žeby sa toto stalo v našej rodine. Nejde mi do hlavy, ako a p r e č o začne brať dieťa lieky a nikto v okolí si nič nevšimne. Chápem následné zdesenie a trápenie rodičov, ak zistia, že ich dieťa je závislé a viem porozumieť aj tomu, že potom obviňujú celý svet, aj keď v prvom rade by mali sami seba.
Druhá rovina obsahu je vydávanie liekov na predpis bez predpisu. Z môjho pohľadu by sa to nemalo stávať. Iste, v život ohrozujúcich situáciách predpokladám nikto a ani ja nebudem namietať, ale ruku na srdce nemáte aj vy pocit, že lieky sa u nás predávajú ako cukríky? A kvôli čomu, pre naše dobro alebo pre zisky lekárni a farmakologického priemyslu?