Ono to čo zažívame je okrem iného dôsledkom novembra 1989.Zoberme si napríklad také školstvo.Je tomu možno dva,možno tri roky odvtedy čo som čítal jeden príspevok v debate v istých novinách,podotýkam nebola to Pravda.V tom príspevku dotyčný stihol urobiť v nejakých šiestich vetách 25 hrubých chýb.Kde malo byť napríklad mäkké "i" dal tvrdé "y" a opačne.Iný účastník mu to vytkol a dotyčný sa vyjadril,že jeho slovenčina nezaujíma,lebo on vie po anglicky a čosi "anglicky" aj napísal za čo ho zvozil iný účastník a poradil mu,aby sa ani nechválil že vie anglicky,lebo by sa so žiadnym Angličanom asi nedohovoril.Nato sa on pochválil že má vysokú školu.Ja som to považoval skôr za vtip,že má vysokú školu.Podľa mňa to bol najskôr niekto z nejakej osady,tí sa vo väčšine prídadoch niekde v piatom ročníku a tam dokončia základnú školu.Keď si uvedomím,že Slovensko má 40 vysokých škôl,napríklad také USA by ich muselo mať asi okolo 2500.Možno ešte o niečo viac.


