...no ja som čítal prepis nahrávky o komunikácii vyšetrovateľov, zvaných poeticky "čurillovci". Musel som sa ísť vygrcať. Ak sú toto poctiví a nestranní vyšetrovatelia, dokonca policajným prezidentom povýšení a odmenení, tak ja som reinkarnovaný Ježiš Kristus. Navyše sa to stalo v období, keď bol predsedom vlády Magor a rozpútal v polícii, na prokuratúre a v súdnictve pomstichtivý teror, naozaj podobný obdobiu Urválkových čias. Makó a ďalší dostali po príslušnom väzenskom preškolení funkciu Chucka Norrisa, kedy všade boli a všetko videli, čomu môže veriť naozaj len magor... Netreba tiež zabúdať na jeden dôležitý fakt, vlastne na dva. Prvý je, že Lučanský sa dobrovoľne vrátil z dovolenky aby vypovedal na polícii. Živý sa však domov už nevrátil. Druhý fakt je, že v tej dobe, kedy bol Lučanský v Prešove v base, tam bol aj Černák, o ktorého zatknutie sa Lučanský výraznou mierou pričinil. Keď tento fakt spojím s besnotou Mešugeho, tak nemusím byť ani veľkým konšpirátorom...

