Pán generálny prokurátor JUDr. Žilinka v NR SR iste správne povedal, že o väzbe rozhoduje súd a nie orgány činné v trestnom konaní.
Pán generálny prokurátor JUDr. Žilinka v NR SR iste správne povedal, že o väzbe rozhoduje súd a nie orgány činné v trestnom konaní.
Aká je súvislosť s poslancom Šimečkom?
Konkrétne v čom majú pravdu?
Nikto tu nepovedal, že majú platné právne predpisy chváliť.
Čo je "v rozpore s dobrými mravami" ?
Prečo by mali byť v rozpore s právnym systémom EÚ, keď Slovenská republika a Česká republika sa stali členskými štátmi EÚ?
Poznnamenal so, že Gubík (ne Šimečka) "vypustil džina z fľaše".
Už deň po príslšných voľbách začína kampaň polit. strán a polit. hnutí pre ďalše voľby.
I.Daniš: „Šimečka vypustil (Benešovho) džina z fľaše.“.
Možno pán redaktor mal uviesť, že Gubík z partaje Magyar Szövetség - Maďarská aliancia ako prvý vypustil (Benešovho) džina z fľaše v apríli 2025 programom 13 bodov Maďarov:
Ale hovorí.
Politická strana, ktorá sa dožaduje zrušenia Dekrétov prezidenta republiky (E.Beneša) má názov
„Magyar Szövetség - Maďarská aliancia“.
Prípadne by ste mohli vedieť, že zrušiť niektoré platné Dekréty prezidenta republiky vydané v roku 1945 chce politická strana, ktorá má názov „Magyar Szövetség - Maďarská aliancia“.
Podľa vás Univerzita v Oxforde je len „Osobitná škola“?
A v čom spočíva údajné vytiahnutie karty?
A to je dobré, či zlé?
Zrejme už nie je dôležité, že čo v rámci kampane pre voľbami narozprával pán kandidát.
Citoval som niekoľko bodov z najnovšieho programu partaje Magyar Szövetség.
A vy kde ste sa tu dočítali nepáčení sa či obhajovaní?
Čítam: „Týka sa to obáv ľudí maďarskej národnosti, občanov SR, že sa aj dnes stále môže stať, že či už pozemkový úrad, alebo iný štátny orgán môže vyvlastniť pozemok alebo parcelu s odvolaním sa na desaťročia staré Benešove dekréty,“ vysvetlil Šimečka
Nuž, ak konkrétny pozemok už bol skonfiškovaný na základe príslušných ustanovení Dekrétu č. XY prezidenta republiky, no vznikla administratívna chyba, môže nastať situácia aj v roku 2025, že pozemkový úrad rozhodne, že domnelému vlastníkovi pozemok v skutočnosti nepatrí.
Inde čítam: Takzvaný záborový zákon, vyhlašující pozemkovou reformu, byl přijat parlamentem 16. dubna 1919. Podle něj měl být vyvlastněn pozemkový majetek jednoho vlastníka větší než 150 hektarů zemědělské půdy nebo 250 hektarů půdy celkem (včetně nezemědělské). Bez náhrady o majetek přišli příslušníci nepřátelských států a bývalé panovnické rodiny Habsbursko-Lotrinské
Nie je jasné, prečo ste mne adresovali slová: nič na tom nezmení ekvilibristika o "vyhasnutí", prekonaní alebo zastavení účinnosti
Odporúčame