V petícii je tiež: 1) Vyzývame na okamžité a rázne naštartovanie procesu odstrihnutia sa Slovenska od ruských energií, ku ktorému sme sa ako krajina prihlásili krátko po začiatku ruskej agresie a ktoré je pre Slovensko z dlhodobého hľadiska aj ekonomicky výhodné. Napriek tomu zostalo len na papieri.
-
Vie niekto z diskutujúcich, že ktorým uznesením vlády sa Slovensko údajne prihlásilo k odstrihnutia sa od ruských energií?


