Tento duševne chorý občan však má oproti iným občanom SR ťažko vysvetliteľnú výhodu - nech urobí akúkoľvek hlúposť - bez problémov zodpovednosť presunie na niekoho iného - a Slovač mu to "berie". A aj keď sa prizná k zodpovednosti - napr. s mŕtvymi za Kovid - aj tak ho neberú vážne - lebo to je len Matovič a on vždy len kecá. To, že je on na čele štátu, ktorý ho má riadiť a byť zodpovedný, za jeho fungovanie - asi nepochopil a ani nechce pochopiť. Stále sa cíti byť v pozícii nejakého opozičného kontrolóra a kritika.

