Výsledky ruských volieb veľmi nenaznačujú, žeby Rusi chceli Putina obesiť. Raz darmo, u Slovanov je najlepšia vláda jednej päste oproti viacerým kooperujúcim pästiam na Západe. Systém jedného vodcu, a nie kooperácia viacerých rovnocenných jedincov.
Výsledky ruských volieb veľmi nenaznačujú, žeby Rusi chceli Putina obesiť. Raz darmo, u Slovanov je najlepšia vláda jednej päste oproti viacerým kooperujúcim pästiam na Západe. Systém jedného vodcu, a nie kooperácia viacerých rovnocenných jedincov.
Ale od "gruzínskej vojny" v r. 2008 je Putin zdá sa izolovaný. V médiách sa objavila správa, že s Putinom sa už NIKTO DÔLEŽITÝ so Západu už 4-5 rokov nestretol.
Samozrejme "pod stolom" rokovania nepochybne pokračujú. Napríklad Rusi umožnia "stiahnutie" vojsk NATO z Afganistanu cez ruské územie s prekladiskom v Uljanovsku rodisku Lenina. Toto nemohlo vzniknúť bez rokovaní.
Ale vďaka za Putina aj preto, akú úlohu zohráva Rusko v Sýrii, a nemyslím tým len vetovanie OSN. Myslím tým najmä vojenskú pomoc, vďaka ktorej Sýrčania zlikvidovali ozbrojenov v Baba Amro - Homs. Arabských ozbrojencov viedli francúzski dôstojníci. A vďaka ruským lodiam pri Tartúse boli zadržaní Kanaďania, Francúzi, Nemci a Turci, ktorí chceli v Sýrii robiť rozbroje.
A keď už hovoríme o cudzej prítomnosti - informačná vojna sa VĎAKA RUSKÝM MÉDIÁM hneď vedie lepšie...
Ono je to trochu zložitejšie. Putin ako aj Jelcin neboli tak veľmi "nepriateľmi" Západu, ako sa to často prezentuje. Platí to aj pre mulahov v Iráne, republikánske gardy Saddáma v Iraku, Kim-čong IL v Kórei.
V médiách démonizácia, ale pod stolom (under the table) tiché bilaterálne dohody.
Ale aby to všetko najmä tá démonizácia Ruska, Iránu, atď. fungovala, musí sa vymyslieť, zinscenovať nejaká príčina napätia - vojna v Čečensku (ruské aj britské, americké, izraelské tajné služby boli zainteresované) - dodávky zbraní a "svätých" zahraničných bojovníkov. A takýchto konfliktov, ktoré nevznikajú náhodou ale zahraničnou inscenáciou je plno.
Dôležitý je však fakt, že v zákulisí stále prebiehajú "vyjednávania", či skôr "nátlak" s démonizovanou stranou.
No a to, že takto to v tajných službách chodí - zradím vlasť a nepriatelia ma budú NAVEKY platiť? Do svojej staroby?
O Politkovskej môžem dať dôkazy (Berezovského práca a kryli to "Angličania"), u Litvinenka to predpokladám na základe indícií.
Tvoja otázka je úplne "mimo misu". Ale keď už si začal o MI6, takto fungujú tajné služby:
CIA je viac než len zahraničná kontrarozviedka. FBI je viac než "domáca" rozviedka. Podobne to platí aj pre MI6 a MI5.
To znamená, že ich úlohou je všeličo ilegálne. Niečo z čím by domáce obyvateľstvo NIKDY nesúhlasilo. Napríklad uskutočniť bombový atentát (CIA, FBI, MI6, MI5) a obviniť z útoku moslimov, či pravicových a ľavicových extrémistov. Alebo bohatnúť z obchodu drog a zbraní - CIA.
V socialistickom RVHP bol hladomor a kanibalizmus?
A dokonca: v kapitalizme nie je hladomor, ba aj kanibalizmus?
Aspoň vidíte, akú "ochranu" ponúka Veľká Británia zbehnutým agentom. Čoskoro ich zabijú a vinu hodia na nepriateľa. Načo im (MI6) je zbehnutý agent, keď už všetko povedal? Žiadna vďačnosť...
Litvinenko bol zavraždený Britmi, aby to mohli hodiť na Rusov...
Podobný prípad - Poltikovskaja. Doslúžili, sú pre nás nepotrební, využime ich smrť na očiernenie Rusov, Putina, Kremľa...
To je ako ten Rále - nikdy nič nechápe, ale do všetkého kecia.
Primitívne? To sú otázky života a smrti človeče!
To je ešte horšie - lebo ak v referende hlasujú "nenáboženskí" jednotlivci, prečo rozhodujú o náboženskej téme/otázke.
Menšina sa prispôsobí väčšine vo všetkom iba v diktatúre, v demokracii sa menšina väčšine prispôsobí v niektorých otázkach a v iných nie. Teda menšina väčšine ani väčšina menšine sa niektorej otázke vzájomne NEPRISPÔSOBIA. Je to sloboda vyznania a týka sa aj pohanských náboženstiev.
Súhlasím minaret je skôr "architektonická" záležitosť, ako náboženská...
To je aj medzi katolíkom a baptistom, baptistom a kalvínom, katolíkom a luteránom, pravoslávnym a luteránom, moslimom a hinduistom, budhistom a moslimom, taoistom a šintoistom atď.....
Dajme teda menšinu moslimov do správnej polohy, teda nedémonizujme moslima teóriou, že veď sú aj "lepšie" náboženstvá ako islam...
Ďakujem za informáciu. Toto skôr doplní naše obzory, ako sa veci majú...
A ako si predstavuješ tú európsku kultúrnu a životnú identitu? Vieš ju definovať, alebo to necháš na tých hore, nech rozhodnú?!
No tak to nemáš úplne pravdu - daj si namiesto "moslim" trebárs "baptista" alebo "iné vyznanie".
Referendum by nemalo rozhodovať, že väčšinové náboženstvo zakáže/prikáže menšinovému náboženstvu niečo, z čím to menšinové náboženstvo nesúhlasí alebo mu zakazuje.
Čo myslíte, prečo bola Európe a Amerikám približne od roku 1965 nanútená TOTÁLNE LIBERÁLNA spoločnosť?
Pre vysvetlenie superliberálnej spoločnosti, napríklad: rôzne slobody pre homosexuálov (manželstvá, adopcia, služba v armáde), pozitívna diskriminácia černochov a menšín, slobody mohamedánom v Európe a hispáncom v Amerike?
Čo myslíte, tieto zákony robili blbí ľudia, je to všetko len náhoda - a je to teda ich "chyba".
Alebo tieto zákony robili múdri ľudia - a v tom prípade to teda chyba byť nemôže a aký bol vlastne zámer týchto múdrych ľudí? Čo sledovali vytvorením SUPERLIBERÁLNEJ spoločnosti?
A básnik tým chcel povedať čo?
Ale okolo nich kresťanov-necelibátnikov boli celibátnici-nekresťania.
Odporúčame