4. "Arabská jar" - je dielom Američanov, nie je to nič spontánne, naopak bolo to pripravené dopredu - zvrhávať diktátorov a dosadzovať islamistov - to je dielo Američanov. Samozrejme "Arabská jar" sa až tak veľmi nepodarila. Iba vo dvoch krajinách zvrhli diktátora: v Egypte a Tunisku.
5. Američania nepotrebujú "olejové monopoly" v oblasti Blízkeho Východu - ale naopak, je pre nich výborné, keď predajcom ropy nie je Arab a kupcom ropy nie je Číňan, Rus, ani Európan. Tým sa stávajú Neameričania závislejší od Američanov.


