Pol Pota "vyrobili" nie komunisti, ale naopak bolo to USA - píše o tom napríklad aj Z. Brzezinski, ktorý "JE HRDÝ na to, čo Pol Pot dokázal" - teda skompromitoval socialistické a komunistické hutie v juhozvýchodnej Ázii.
A vlastne keď si pozrieme a porovnáme obe strany - prosovietsku a proamerickú ČO UROBILI v od 1960 - 1980 v Ázii, vidíme, že tá prosovietska je oveľa humánnejšia. Pol pot a jeho Červení Khméri samozrejme patria do tej proamerickej skupiny...

