Po zranení to už nezvládala. Mladá jazdkyňa si nechala vziať život v 31 rokoch
Vôbec o tom nemáš šajn. Povolenie na asistovanú samovraždu žiada samotný subjekt, ktorý chce odísť. Musí byť pri plnom vedomí a mať lucídne myslenie. Získava sa ťažko, rozhoduje o tom muiltidisciplinárna etická komisia. Názory na to sú rozpoltené, je málo krajín, kde sa to dá.
Iné je človek v kóme, ktorý vegetuje. Vtedy je to eutanázia. Ak niekto chodí "pomáhať" ľuďom podľa vlastného uvážania...vtedy je to vražda.
Toto je nesmierne zložitá problematika, ktorú nemá zmysel otvárať. Má to etický, medicínsky, právny, náboženský, psychologický, sociálny a ešte všelijaký rozmer.