Lyžovanie nie je o jednej osobe a nie je univerzálne. Ak niekoho zaujíma jeden účastník, potom je to deformácia vnímania. Univerzálky sú dnes dve-tri, ostatné sa špecializujú. Mená univerzáliek azda netreba uvádzať.
Nič neobvyklé, napr. v behoch nikto nerobí šprint aj dlhé trate. V plávaní podobne, tam sú navyše štýly. Kto by plával krátke prsia a dlhý kraul? Taký neexistuje (vo vrcholovom plávaní, v rekreačnom áno).
Siliť sa do všetkého je kontraproduktívne.


