Úžasná deformácia vedomia.
Zabudol som napísať, že všeobecní sa namáhajú s pacientmi až tri hodiny (od ôsmej do jedenáste). Potom vraj majú všelijaké domáce návštevy, domovy dôchodcov a administráciu.
Môj dedo, tety a ich manželia...tí na dedine makali stále. Iste, občania im boli vďační. TRI hodiny denne na prácu s pacientom??? Navyše aj jeden deň akýsi "klinický" či inak pomenovaný. Hrôza je slabý výraz.
Ak robím za priame platby...tak si sám určím kedy koho a ako. Hentoto?
No a všelijakých parazitov okolo...tých je požehnane.
Ambulantní lekári fungujú tak, aby sa im to oplatilo. Špecialisti veľa nenabodujú, tak vymýšľajú. Všeobecní...majú kapitáciu. Stačí im mať dostatočný počet pacientov - a potom je najlepšie, ak chodia otravovať čo najmenej. Najlepší pacient je evidovaný, ktorý sa neukáže ako je rok dlhý. Inak je na oštaru, obťažuje.
Štát za 30 rokov dokázal postaviť základy veľkého špitála...a zbúrať ich. Neviem, či sú dostatočne zbúrané. No ale keďže nedokáže postaviť poriadnu koncovú nemocnicu...už boli aj pokusy "šlohnúť" cudzie. Nemám rád Pentu, no takto sa slušný štát nechová. Bory vytvorili to pre seba, nie na vyvlastnenie. Tuším už aj fungujú.
Strašné. Vraj "prezidentka čohosi"...čo ale nerobí zdravotnícku starostlivosť. Podobne Úrad. Hnať to preč.
Štát nedokáže regulovať zdravotníctvo, ono sa samé nevie pozitívne regulovať. Potom je toto, čo je.
Ako to vyriešiť? Ja neviem, nie som Mesiáš. Oživovať mŕtvoly neviem.
Pôjdem radom. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou je moloch, parazit...Nič pozitívne pre pacientov neprináša, skôr naopak. Strašné peniaze...von oknom.
Viete, aká je úspešnosť sťažností pacientov? Tuším 9%. teda, jeden z 10. A to sa bežný človek len tak ľahko neodhodlá zaútočiť na štátnu inštitúciu. Obvykle má objektívne pravdu. Úrad povie: lege artis. Občas, si malý, slabý - trhni si.
To "izé" na ochranu práv pacientov...to je inštitúcia sama pre seba. Nič neurobila, iba sa hrajú za štátne peniaze, je im tam fajn.
Pane Bože. Azda nie "aj v Bratislave"...ale najmä v Bratislave. Teda tam, kde je hustota obyvateľov na lekára najvyššia a osobné kontakty najmenej pravdepodobné/možné. Pani Lévyová má neskutočné šťastie na funkcie. Niekto za ňou zrejme stojí a nebude to slabá entyta.
Univerzálna sestra? Je taký lekár, volá sa Kollár. Kľud, nie Boris.
Doplním. Mať hocijaké lieky, ktoré si prajete - je totálne choré až zvrátené. Ak vám "špecialista" niečo predpísal pred tromi mesiacmi...neznamená to, že sa pokračuje akoby nič.
Nerozumiem slovenskému pacientovi. Aj on by mal chcieť stretnúť sa, porozprávať, vypočuť si lekára, cítiť jeho záujem o seba. Lekár sa samozrejme tvári, že meria tlak, počúva, prehmatáva...a chápe a súcití. Predpísať lieky "len tak"?
Bohužiaľ bývam na Slovensku a to, čo som popísal je tak. Funguje to.
Nerobil som našťastie na Slovensku a preto aj to, po čom túžite je zle. Lieky nie sú tovar, ktorý si kdesi objednáte. Formálne zastrešenie lekárom je robotické, neosobné.
Nemá sa predpisovať "len tak". Môj dedo by to nikdy neurobil, potrebuje sa pozrieť na človeka, do očí...a aspoň sa zatváriť, že ho vyšetruje. Vlastne aj ja. Strojový prístup...nie.
To, o čom som písal vyššie funguje už dosť dlho. Iste, na Slovensku.
Prínosný text. Určite to bude ocenené.
Chodiť sem a čítať takéto moňašoviny...to mi len bolo načim.
Odporúčam (ako dobrák od kosti) začať s príklepmi hlavou o stenu. Opatrne, neskôr pritvrdíme. Primárny cieľ je vnímať tému.
No a Kevin...nie som povolaný súdiť. Jeden tu, nižšie...ani netuší o koho ide, ale pre istotu mu hneď vynadal. Každopádne, ako herec bol pre mňa osobne skvelý.
Čo také sa stalo po 40 rokoch? Nadobudol si čuch? Pozoruhodné.
Skús nájsť neurológa v BA kraji, ktorý má zmluvu s poisťovňami. Asi to bude márne. Takých, ktorí robia za priame platby je aj dosť. Cez bodovanie/poisťovne neuživia ani ambulanciu.
Nemusia sa dohodnúť, mechanizmus na "donucovanie" v tomto neexistuje.
Treba ich slušne privítať a uvariť z nich polievku.
Sú predsa elektronické systémy objednávania návštevy aj receptov. Lekári, ktorí to nevyužívajú majú schránky, kam im "objednávky" pacienti vhadzujú.
Akési "prepúšťanie z nemocnice" s týmto nemá nič spoločné. Kto napíše správu je pacientovi srdečne jedno. Každopádne je tam aj podpis vedúceho lekára/primára/prednostu.
Nejde predsa o ľudí/pacientov, ktorí nutne museli byť v nemocnici. Problém sa týka všetkých, ktorým frekvenciu návštev/kontrol u seba určil špecialista...a medzičasom mu ním indikované lieky má (logicky) predpisovať všeobecný lekár. Toto bolo zrušené (ak mám správne informácie) - a vznikol chaos.
Teraz sa má (predpokladám) vrátiť k pôvodnému modelu. Aj keď je ťažké povedať, čo je "pôvodné".
Môj dedo by nikomu, koho nevidel lieky nepredpísal. Nie je to zďaleka formalita, o ničom. V širšej rodine...ako kto. Osobne nie som zástanca predpisovania na požiadanie.
Indikačné preskripčné obmedzenia, obmedzenia na špecializáciu lekára...to je už príliš náročné pre toto fórum. Tu za všetko nefungujúce obviňujú akéhosi prezidenta/tku a politické strany.
Nevyhrala, vo finále žiaľ prehrala.
A ktože to okúsil "západný blahobyt"?
Obrovské vojenské cvičenie? Veď Rusi nemajú vojakov (?). Kto bude cvičiť, seniori? Pionieri?
Odporúčame