No a "rodinný doktor"...je u mňa čosi ako dedinský doktor, ktorý skoro všetko vybavuje sám. To je zrejme minulosť. Ten je k dispozícii celý deň, každý deň...aj vo sviatok.
No a "rodinný doktor"...je u mňa čosi ako dedinský doktor, ktorý skoro všetko vybavuje sám. To je zrejme minulosť. Ten je k dispozícii celý deň, každý deň...aj vo sviatok.
Vďaka. To prvé som mal na mysli, že lekár v službe na nejakom oddelení, ktoré nie je kategorizované ako "urgent"...po vlastnom uvážení môže. Mal som na mysli nočné hodiny, kedy sa bežne kupodivu aj spí. Niektorí vedia veľmi pekne spať. Ja nie.
Môj dedo bol typický rodinný doktor...aj manžel jednej tety, no to by sme išli kamsi...
Liečenie (čokoľvek) po telefóne nie je medicína. Rodinný v SR neexistuje, to možno bolo kedysi. Migruje sa, žiadny osobný vzťah. Ľubovoľný...to je najhoršia alternatíva. Vybrať si na sólo-úkon...to je OK. Zadarmo to nebude.
Mne nie je jasné všeobecne...že prečo ľudia v dôchodkovom veku chcú chodiť do roboty. Ale radšej sa nepýtam. A v zdravotníctve...mladí pokojne nechajú 70-tnikov riadiť pracovisko. Asi sami o to nemajú záujem alebo neviem čo to má byť.
Ozaj, nešťastný prípad s okom v Ružinove má aké pokračovanie?
Vopred sa nedá nič odhadnúť. Človek má právo zomrieť kedykoľvek a kdekoľvek. Kľudne aj počas prepúšťania z nemocnice.
Vravel som: za normálnych okolností ma zákony nezaujímajú.
To som mal na mysli: radšej chorý zaľahnúť v nemocnici...ako zaplatiť 25 eur a byť nakopnutý do zadnice ako obťažujúci.
Samozrejme, je extrém: od mŕtveho pýtať "otravné". To je z mojej strany vtip.
Drahý, volaj ma ako len chceš.
No vidíš. To je šťastie, nie?
Prečo? Kto nechce...nechýba mu. Na tekvicu je ale dobrý, nie?
Neexistuje.
Iste, aj na krk sa dá...hocičo. Napr. kravata.
Dodržiavanie zákonov nikoho...neukojí.
Nastaviť pravidlá by nemalo byť ťažké. Problém je (zdá sa mi)...že nie sú ani vozidlá, ani vodiči.
Máš šťastie v oboch prípadoch. Je ti fajn, nie?
Takýto ľudia sú nad vecou a majú svoj vlastný humor. Robia si zo svojho hendikepu srandu.
To je vizitka národa. Mnohí tých 10 chcú väzenie pre lekárov. Teda rokov (lebo nie každý vie, čo mám na mysli).
Ja som na Slovensku iba študoval ako cudzinec. Nie som autorom žiadnych pomerov. Bývam na Slovensku, asi viem pomerne slušne po slovensky.
Čo sa "oplatí" a čo nie...to rieši napr. medicínska etika. A zákony. Individuálne priania...to by sa človek zbláznil. Snažím sa o to, čo je reálne možné.
Tak...občas (či často) to bolo aj o "dobrej vôli" lekára. Ak sa mu chce, urobí...alebo odmietne.
Ja ako "odvedľa" som nemal jasno...v pravidlách dopravy. No ale to nie je moja parketa.
Dovolím si ale pochybovať o tom, že Slovák správne používa termín "urgent". Chýba tam totiž druhé slovo. Urgent v slovenčine totiž neznamená nič. Môžem mať "urgent"(né) priamo v nemocnici či aj na vlastnom oddelení. Urgentná návšteva nie je automaticky príjem...atď.
To druhé slovo nech si láskavo vytvoria občania SR.
A ambulantná pohotovosť v prípade, že má niekto problém s dýchaním a slúži gynekológ...OK, odbočil som od pediatrie, no tu sú odbočky aj k politike či vojnám.
Nechcel som, rozšírim to. Nepoznám dôverne pomery v slovenskom zdravotníctve. Takže, neprináleží mi dávať rozumy.
Mám pocit, že "pohotovosti" nikdy nefungovali dobre. OK, toto je pediatrická pohotovosť, to netuším ako funguje. Zrejme nie zrovna najlepšie. Nebudem do toho fušovať.
Dospelácka pohotovosť...to je také, že človek má niečo s okom a ide kamsi na polikliniku kde má pohotovosť urológ? To tuším zrušili.
V nemocniciach je to pomerne zložité a rozdielne. Zjednodušene, je centrálny príjem...a špecializovaný. Ak nie je centrálny príjem...viem si predstaviť, že lekár, ktorý má službu na oddelení...nie je povinný robiť príjem. Ale toto sú už dosť komplikované veci. RZP samozrejme vie, kam majú ísť.
Odporúčame